Czerwiec 16, 2020, przez The Super Dentists

Gabinety dentystyczne zareagowały na blokadę COVID-19 w podobny sposób jak inne zawody medyczne, wstrzymując rutynowe wizyty i zapewniając opiekę tylko pacjentom w nagłych wypadkach.

Jednak teraz, gdy nakaz pozostania w domu został zniesiony, wielu dentystów otwiera się ponownie, ale z nowymi protokołami w celu ograniczenia infekcji.

Twoja wizyta u dentysty nie będzie taka sama, ze zmianami od poczekalni do fotela dentystycznego, mówią dentyści.

Po pierwsze, nie oczekuj, że spędzisz dużo czasu leżąc w poczekalni i przeglądając stare magazyny.

Wielu dentystów prosi pacjentów, aby zamiast tego czekali w swoim samochodzie, aż ich fotel zabiegowy w środku będzie gotowy. Pacjenci wysyłają SMS-y lub dzwonią, aby poinformować biuro, że są na zewnątrz, i używają telefonu lub tabletu do wypełnienia papierkowej roboty, powiedział dr Kami Hoss, ortodonta w San Diego.

"Nasza poczekalnia zaczyna się teraz w samochodzie. Zwirtualizowaliśmy poczekalnię" - powiedział.

Po wejściu do środka pacjenci zostaną powitani przy stole przesiewowym, gdzie asystenci zapytają o objawy COVID-19 i wezmą ich temperaturę, powiedział dr Kirk Norbo, współprzewodniczący grupy zadaniowej American Dental Association, która opracowała przewodnik po ponownym otwarciu biur dentystycznych.

"Jesteśmy dość dokładni w całym procesie przesiewowym w tym momencie" - powiedział Norbo, dentysta w Purcellville, Va.

Te procedury przesiewowe powinny sprawić, że gabinet dentystyczny będzie jednym z najbezpieczniejszych miejsc w medycynie, aby szukać leczenia, według Hossa.

"Naszym celem jest utrzymanie tego wirusa poza naszym biurem", powiedział. "Jeśli pacjent ma jakiekolwiek objawy, które mogłyby być czerwoną flagą, zmieniamy termin i przekładamy ich wizytę".

Zostaniesz poproszony o noszenie maski przez całą drogę przez biuro, usuwając ją tylko po osiedleniu się w fotelu dentystycznym.

Możesz również zauważyć mniejszą liczbę osób w gabinecie. Praktyki próbują rozłożyć wizyty, aby zminimalizować liczbę osób w budynku w danym czasie, Norbo powiedział.

Pacjenci są również proszeni o ograniczenie liczby osób, które przyprowadzają na wizytę. To może oznaczać, że rodzice zostawiają swoje dzieci w domu z opiekunką, lub że rodzice starszych dzieci mogą zostać poproszeni o czekanie na zewnątrz, podczas gdy ich dziecko jest leczone, powiedział Hoss.

Dentyści używają wiadomości tekstowych lub wideo, aby poinformować o tym, jakie leczenie otrzymuje dziecko i co rodzic musi wiedzieć o opiece po zabiegu, powiedział Hoss.

Po wejściu na fotel, wiele rzeczy będzie wyglądać tak samo, ponieważ stomatologia od dawna koncentruje się na kontroli zakażeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy H1N1, HIV i innych niebezpiecznych patogenów, powiedział Norbo.

Ale jesteś odpowiedzialny, aby zobaczyć swojego dentystę i higienistkę bardziej w pełni przyozdobione w sprzęt ochrony osobistej.

"Będą widzieć więcej tego 'Star Wars' wygląd," z personelem noszącym fartuchy i tarcze na twarz i maski, Norbo powiedział.

Będą również pewne zmiany w procedurze specjalnie zaprojektowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakcyla oddechowego, takiego jak SARS-CoV-2, nowy koronawirus, który powoduje COVID-19.

Na przykład dentysta z San Francisco, dr Nammy Patel, daje swoim pacjentom płyn do płukania ust zawierający nadtlenek wodoru i sól, aby zabić wszelkie zarazki, które mogą zalegać w ich ustach.

"Udokumentowano, że koronawirus jest zabijany przez nadtlenek i sól" - powiedziała.

Nie spodziewaj się, że zostaniesz poproszony o wyplucie, albo. Patel powiedziała, że odsysa płyn do płukania ust, a także każdą ślinę lub wodę, która może gromadzić się w ustach podczas czyszczenia lub pracy dentystycznej.

"Nie dajemy im nawet okazji do splunięcia" - powiedziała.

Patel zainwestowała również w dodatkowe urządzenie próżniowe, które pozostaje około 2 stóp od twarzy pacjenta, aby zasysać wszelkie krople, które mogą wylecieć z ust.

"Jest wiele niewiadomych, jeśli chodzi o COVID", powiedziała Patel. "Wolałbym być mamą helikoptera i przesadzić z tym, niż niedociągnięciem".

Dentyści i higieniści pracujący z pacjentem są zachęcani do wyboru metod, które zmniejszą ilość aerozolu pochodzącego z ust, jak również, powiedział Hoss.

Zamiast wiercenia, dentysta może używać chemikaliów i instrumentów do usuwania materiału kompozytowego, powiedział. Higienistki będą używać tradycyjnych metalowych instrumentów ręcznych do usuwania płytki nazębnej, a nie nowomodnych myjek ultradźwiękowych, które mają tendencję do tworzenia dużej ilości aerozolu.

Pamiętaj tylko, że jeśli próbujesz zobaczyć swojego dentystę i nie masz umówionego spotkania, to może minąć trochę czasu zanim będziesz mógł się dostać.

Ludzie, którzy przegapili swoje czyszczenia podczas dwóch miesięcy blokady są teraz próbuje przełożyć. To, na górze ludzi już zaplanowane do pracy dentystycznej i potrzebę przestrzeni dentystycznych wizyt, tworzy trochę zator w niektórych biurach, Norbo powiedział.

"Jestem zdumiony na odbicie pacjentów," powiedział. "Jesteśmy slammed teraz. Jesteśmy coraz zarezerwowane jak to jest pre-COVID dni."

Więcej informacji.

American Dental Association ma więcej o dentystach ponownie otwierających swoje biura.

Copyright © 2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przeczytaj oryginalny artykuł z U.S. News and World Report tutaj

WebMD | Virtualizing the Dental Waiting Room was last modified: Lipiec 8, 2020 przez The Super Dentists