Podobnie jak w przypadku prania, zdrowie ortodontyczne może być łatwiejsze do opanowania, jeśli się je wyprzedzi.

Nie pominąć dobrze sprawdzić u pediatry, i nie należy pominąć wczesną wycieczkę do ortodonty albo. Wizyta u ortodonty przed ukończeniem 7 roku życia pomoże utrzymać zdrowie jamy ustnej dziecka w ryzach. I może pomóc uniknąć bardziej kosztownych lub bardziej inwazyjnych zabiegów w przyszłości.

Jak to zrobić?


Rozszerzenie podniebienia - Twoje dziecko może być dobrym kandydatem do rozszerzenia podniebienia, które może poszerzyć górną szczękę i pomóc w zmniejszeniu stłoczenia w nieprawidłowo wąskich łukach. Idealnie, ekspander podniebienny jest stosowany, gdy pacjent wciąż rośnie. Rozszerzenie występuje, gdy płytka wzrostu lub szew w środku podniebienia jest rozciągnięty i dwie połówki są przesuwane od siebie. W miarę jak obie połówki są rozsuwane, dodawana jest nowa kość.

U młodszych pacjentów, rozszerzenie podniebienia może zmniejszyć potrzebę ekstrakcji lub zapobiec powstawaniu zębów zatrzymanych. Przypadki nie skorygowane u rosnących pacjentów mogą wymagać operacji korekty w wieku dorosłym i mogą prowadzić do nieprawidłowego noszenia lub problemów ze zgryzem, jeśli nie zostaną skorygowane w ogóle.

dziecko zęby

Wczesne leczenie intercepcyjne - czasami krótki czas noszenia aparatu ortodontycznego może skorygować problemy na wczesnym etapie, aby zapobiec większym problemom w późniejszym okresie.  Przykładem leczenia interceptywnego jest korekta zgryzu krzyżowego przedniego.

Usuwanie zębów - czasami usunięcie zębów mlecznych lub zatrzymanych może pomóc w lepszym wyrzynaniu się zębów stałych i zachęcić je do zbliżenia się do idealnej pozycji nawet bez aparatu ortodontycznego. Lekarz ortodonta zaproponuje najlepszy czas na usunięcie zębów, aby wykorzystać wzrost i rozwój dziecka. Wczesne zgłoszenie dziecka do ortodonty pozwala na uzyskanie optymalnego leczenia dla niego.

Nie wszystkie wczesne wizyty kończą się leczeniem ortodontycznym


Z pierwszej wizyty dziecka u ortodonty może wyniknąć jedna z trzech rzeczy. 1) Może nie być potrzeby leczenia rozpoznanego w tym czasie. 2) Leczenie może być konieczne w przyszłości, więc dziecko będzie okresowo kontrolowane, gdy twarz i szczęki będą się rozwijać. Lub, 3) Problem już istnieje, że będzie korzystać z wczesnego leczenia, a ty jesteś we właściwym miejscu, aby rozpocząć!

Większość ortodontów oferuje bezpłatne konsultacje, więc nie ma powodu, aby czekać.