Zaktualizowano: 1/24/2020

Podnieś rękę, jeśli masz apetyt na słodycze! Teraz podnieś rękę, jeśli twoje zęby cierpią z tego powodu. Spożywanie dużych ilości cukru może zepsuć Twoje zęby szybciej niż zdążysz powiedzieć: "Bądź moją Walentynką". Podczas gdy konsekwencje zazwyczaj nie wyglądają dobrze dla zdrowia jamy ustnej, wszystko nie jest stracone dla tych z nas z głównym słodkim zębem. Na szczęście dla nas, istnieją alternatywne słodycze i przekąski, które nie zaszkodzą naszym zębom.

Kiedy zbliżają się Walentynki, jednym z najbardziej klasycznych prezentów, jakimi obdarowują się ludzie, są słodycze. Dobre dla smaku, złe dla zębów. Spójrz poniżej na infografikę statystyk dotyczących walentynkowej czekolady z poprzednich lat:

1,057 miliarda dolarów za coś, co zgnije ci zęby? Nie dziękuję.

Powiem ci sekret: niektóre słodycze są rzeczywiście dobre dla zębów. Prawdopodobnie właśnie wypuściłeś zaskoczony sapnięcie lub podekscytowany pisk - chyba że już o tym wiedziałeś, w takim przypadku, dobrze dla ciebie! Niemniej jednak - to prawda: niektóre cukierki zawierają substytut cukru o nazwie ksylitol. Zanim zaczniesz się krzywić na słowo "substytut", wysłuchaj mnie. Ksylitol jest nie tylko słodki, ale zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy zębów i ma długotrwałe korzyści dla zdrowia jamy ustnej.

Cukierki, które zawierają ksylitol i są dobre dla Twoich zębów

Tingz

Te cukierki zostały stworzone dla dzieci i są dostępne w dwóch zabawnych owocowych smakach.

Gummy Bears

Kto nie uwielbia tych słodkich, puszystych i smacznych przekąsek?

Cukierki z ksylitolem

Istnieją cukierki, które w 100% składają się z ksylitolu i mają swój własny słodki smak.

Substytuty bez cukru, które zaspokoją Twój apetyt na słodycze

Owoce

    Truskawki w czekoladzie (użyj ciemnej czekolady) Zdjęcie: Shari's Berries / CC BY Mrożone banany w czekoladzie Lody owocowe Lody bananowe Domowy sherbet Pieczone jabłko z cynamonem Mrożone winogrona Smoothies

Kremowe lub chrupiące przekąski

    Jogurt Ciemna czekolada Masło orzechowe (spróbuj z warzywami/krakersami grahamowymi/owocami) Pudding Mleko czekoladowe Krakersy dla zwierząt

Czy jesteś teraz głodny? Cóż, śmiało skorzystaj z naszej rady - zjedz trochę słodyczy, nie martwiąc się o swoje biedne zęby. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do stworzenia nowych i pysznych prezentów walentynkowych w tym roku.

Jakie inne alternatywy jesz, gdy masz ochotę na słodycze?