Oto, co mówią dentyści

Jakby rodzice nie mieli dość zmartwień w tym roku, teraz jeden dentysta z Houston twierdzi, że noszenie masek na twarz prowadzi do wzrostu próchnicy zębów. Biorąc pod uwagę fakt, że maski na twarz będą częścią codziennego życia Twojej rodziny w najbliższej przyszłości, może to być całkiem zła wiadomość. Ale czy maski na twarz naprawdę powodują ubytki?

W reportażu opublikowanym w KAMC News w Lubbock w Teksasie, dr Piya Gandhi, stomatolog z certyfikatem, znalazła korelację pomiędzy pojawieniem się codziennego używania masek do twarzy a wzrostem liczby ubytków wśród jej pacjentów. Powodem, jak twierdzi dr Gandhi, jest to, że noszenie maski prowadzi do oddychania przez usta, co prowadzi do suchości w ustach, która jest przyczyną próchnicy. Ale San Diego dentysta dr Kami Hoss, D.D.S., M.S., mówi, że to niebezpieczne dla ludzi, aby uwierzyć, że maski twarzy powodują ubytki, i wskazuje miesiące zamknięcia gabinetów dentystycznych jako bardziej prawdopodobny winowajca dla każdego wzrostu bólu zębów.

"Jamy nie będą pauzować tylko dlatego, że jest pandemia", dr Hoss mówi Romperowi w e-mailu. "Prawdopodobnie staną się większe, mogą przekształcić się w infekcje i spowodować dodatkowe problemy".

Dr Hoss nie zgadza się z pomysłem, że maski na twarz zamieniają ludzi w osoby oddychające ustami; jak zauważa, nadal można oddychać przez nos podczas noszenia maski, a niewielki wzrost oddychania ustami i tak nie doprowadziłby do suchości w ustach. "Ludzie z chronicznym oddychaniem przez usta z powodu blokady nosowych dróg oddechowych są tymi, którzy mogą skończyć z suchością w ustach", mówi.

StockPlanets/E+/Getty ImagesJeśli

chodzi o dzieci w szczególności, spadek zdrowia zębów w ciągu ostatnich kilku miesięcy może być wynikiem bardziej zrelaksowanego podejścia do przekąsek i higieny osobistej. "Podczas kwarantanny, codzienne rutyny wśród dzieci zostały zmienione," board-certified dentysta Dr Michaela Tozzi, DMD, mówi Romper w e-mailu. "To doprowadziło do tego, że dzieci częściej przekąszają w ciągu dnia". A ponieważ harmonogramy wszystkich zawirowały w jedną wielką plamę, twoje dzieci mogą nie być szczotkowane tak często lub skutecznie, jak powinny. "Dzieci są w domu od miesięcy i ich codzienne rutyny zostały upended, co obejmuje ich codzienne rutyny szczotkowania i nitkowania", zgadza się dr Hoss.

Zamiast martwić się o to, co maski do twarzy robią z zębami twojej rodziny, skup się na uzyskaniu zdrowia zębów wszystkich pod kontrolą. "Ograniczenie słodkich pokarmów i pomaganie swoim dzieciom w codziennym szczotkowaniu i nitkowaniu zębów może przejść długą drogę w oznaczaniu ich zdrowszych na wszystkie sposoby" - mówi dr Hoss. A teraz, że biura stomatologiczne są ponownie otwarte, zgodnie z CDC, może to być czas, aby umieścić, że 6-miesięczny przegląd i czyszczenie w kalendarzu.

Podobnie jak regularna opieka stomatologiczna, upewnienie się, że dziecko nosi maskę, gdy jest na zewnątrz (a dystans społeczny nie jest opcją) jest kluczowe.

Ten artykuł, napisany przez Jennifer Parris, został pierwotnie opublikowany na Romper.com.

Romper.com | Czy maski na twarz powodują ubytki? was last modified: Lipiec 22, 2020 przez Super Dentyści