Przeprowadzka do nowego miasta jest bardziej wymagająca niż mogłoby się wydawać. Nie tylko musisz znaleźć miejsce do życia, martwić się o przeniesienie wszystkiego i zapewnić sobie dobrą pracę, ale musisz również zmienić całą swoją rutynę zdrowotną. Gdzie będziesz chodził do lekarza? Czy w pobliżu będzie siłownia, do której będziesz mógł się zapisać? Jak masz zamiar dostać nowe kontakty bez okulisty?

Ten przewodnik przejdzie przez podstawowe przejścia zdrowotne, które musisz rozpocząć po nowej przeprowadzce.

Znajdź swoich lekarzy

Znalezienie lekarza - każdego rodzaju lekarza, którego potrzebujesz - może być wykonane na jeden z trzech sposobów:

1. Rekomendacje osobiste. Porozmawiaj ze swoimi współpracownikami, sąsiadami lub innymi osobami, które znasz w okolicy o tym, gdzie chodzą. Jest to najlepszy sposób, aby znaleźć kogoś, kto będzie Ci się podobać. Ludzie, których znasz osobiście są zobowiązani do zaoferowania Ci prawdziwe oceny lekarza, który widzą.

2. Skierowania do lekarza. Poproś swojego poprzedniego lekarza o skierowanie do kogoś, kogo zna i komu ufa. On/ona może znać przyjaciół lub kolegów w nowym mieście. 3.

3. Wyszukiwanie online. Poszukaj w internecie lekarzy w swojej okolicy. Upewnij się, że mają recenzje. Jeśli znajdziesz jeden blisko Ciebie z kilku pozytywnych recenzji (do 80 do 90 procent ich całkowitej recenzji), to prawdopodobnie można powiedzieć, że jest to dobry lekarz. Jeśli opinie o lekarzu są w większości negatywne lub nie ma ich zbyt wiele, kontynuuj poszukiwania. Możesz również zajrzeć na ich stronę internetową, aby zorientować się w jego stylu i obszarach specjalizacji.

Zalecamy korzystanie z narzędzia wyszukiwania, takiego jak ZocDoc. Jest to świetny zasób, który może pomóc w tego rodzaju wyszukiwania. Kiedy wejdziesz na ich stronę, wpisz, czego szukasz (dentysty, lekarza pierwszego kontaktu, okulisty itp.), jaki jest Twój kod pocztowy i jakie masz ubezpieczenie. ), jaki jest Twój kod pocztowy i jakie masz ubezpieczenie. Wyszuka on dentystę lub lekarza w Twojej okolicy i poda Ci dane kontaktowe oraz opinie.

Szukasz tylko dentysty? Jeśli masz plan z nami lub podobny plan, możesz użyć naszej wyszukiwarki usługodawców, aby wyszukać dentystę w swojej okolicy. Wyszukiwanie dostarczy Ci nazwę, adres, informacje kontaktowe i odległość od miejsca, w którym się znajdujesz.

Rozważania końcowe

Znalezienie lekarza, któremu naprawdę ufasz, może być trudne dla wielu osób. Poszukaj lekarza, który ma czyste biuro, krótkie terminy wizyt, miły i pomocny personel i jest kimś, z kim czujesz się komfortowo.

Dołącz do siłowni

Tak jak ważne jest znalezienie dobrego, wygodnego i godnego zaufania lekarza, tak ważne jest to, co robisz, aby utrzymać swoje zdrowie każdego dnia. Jednym z takich sposobów są ćwiczenia. Kiedy przeprowadzasz się do nowego miasta, często trzeba ustalić nową rutynę ćwiczeń. Obejmuje to miejsce, ale czasami może to obejmować również porę dnia, w której idziesz.

Oto kilka pytań, które pomogą Ci znaleźć dobrą, jakościową siłownię, która znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania i jest otwarta na Twoją dostępność.

Pytanie 1: Jakie siłownie są blisko Ciebie?

Znajdź siłownię, która jest blisko Twojej codziennej rutyny - czy to przez pracę, czy przez dom. Jeśli nie mijasz tego miejsca codziennie lub nie jest ono wygodne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz tam chodzić.

Pytanie 2: Gdzie chodzą ludzie, których znasz?

Nie tylko można uzyskać świetne rekomendacje na temat siłowni w Twojej okolicy, może być w stanie znaleźć partnera do ćwiczeń, aby pomóc utrzymać odpowiedzialność.

Pytanie 3: Ile to kosztuje?

Wiedzieć, ile można wydać na członkostwo w siłowni i szukać czegoś w tym przedziale cenowym lub poniżej. Nie ma tak naprawdę średni koszt członkostwa w siłowni. To będzie zależeć od tego, gdzie mieszkasz i stan obiektu i sprzętu.

Pytanie 4: Czy możesz iść na wizytę?

Siłownie mają ludzi przychodzących i odchodzących, aby sprawdzić obiekt dość często. Poświęć trochę czasu, aby pójść i przyjrzeć się temu miejscu. Czy ich sprzęt jest zadbany, czy personel jest przyjazny i pomocny, czy oferują zajęcia fitness, które Cię interesują, czy siłownia jest naprawdę zatłoczona (będziesz miał problemy z dotarciem do sprzętu treningowego, jeśli tak jest), itp.

Pytanie 5: Co to jest ich polityka refundacji?

Jeśli siłownia ma politykę nie-refundacji, może chcesz zachować wyszukiwanie lub być absolutnie pewien, że lubisz miejsce przed zapisaniem się.

Zlokalizuj dobry sklep spożywczy

Jednym z kluczy do zdrowego stylu życia jest zdrowa dieta, i to jest, gdzie sklepy spożywcze przyjść w. Zazwyczaj odkłada się to na kilka dni, kiedy się rozpakowujesz i osiedlasz, ale to musi stać się priorytetem, żebyś nie opychał się smażonym kurczakiem i pizzą każdego dnia.

Duże i małe sklepy spożywcze

Jeśli lubisz robić zakupy zarówno w dużych, jak i małych sklepach spożywczych, poszukaj obu - najlepiej takich, które znajdują się blisko siebie. Większość ludzi woli jednak robić zakupy w jednym miejscu. I tu z pomocą przychodzą większe supermarkety. Mają one większą różnorodność, więc na pewno znajdziesz składniki, których potrzebujesz podczas zakupów. Mniejsze sklepy spożywcze mają ograniczoną liczbę produktów, co może być frustrujące, gdy się spieszysz.

Jakość

Czy sklep spożywczy oferuje wysokiej jakości żywność i produkty w cenie, którą pobiera? Łatwo jest wybrać to, co jest tanie, ale najtańsze jedzenie nie zawsze jest wysokiej jakości. Sprawdź niektóre z tych aplikacji na zakupy spożywcze, aby uzyskać tygodniowe oszczędności i porównania:

  • Cart Crunch Grocery Pal

Obsługa klienta

Czy pracownicy w sklepie są pomocni i przyjaźni? Poszukaj sklepu spożywczego, którego pracownicy są gotowi i chętni do pomocy.

Organizacja

Czy sklep jest łatwy do poruszania się? Czy organizacja w sklepie ma sens? Czy możesz znaleźć to, czego szukasz, nie będąc przytłoczonym?

Poznaj swoje nowe miasto

Czy masz wystarczająco blisko, aby do pracy dojeżdżać rowerem lub chodzić pieszo? Czy w pobliżu są dobre trasy spacerowe? Czy w mieście jest jakiś park? Nie trzeba tego robić od razu, ale w miarę poznawania miasta szukaj parków i ścieżek spacerowych, gdzie można pójść i być aktywnym na świeżym powietrzu. Jeśli w Twoim mieście odbywają się maratony lub inne wydarzenia, w które możesz się zaangażować, zrób to! Dobre poznanie nowego miasta pomoże Ci się bardziej zaangażować i da Ci poczucie wspólnoty, co jest kolejną wielką korzyścią dla Twojego zdrowia. Nikt nie rozwija się w odosobnieniu.

Czy niedawno przeprowadziłeś się do nowego miasta? Jakie obszary, o których tu mowa, okazały się dla Ciebie najtrudniejsze? Więcej znajdziesz na: http://gardent.pl