Faza 1 Ortodoncja

Wiele osób uważa, że ortodoncja jest synonimem aparatu ortodontycznego, ale leczenie ortodontyczne powinno rozpocząć się na wiele lat przed tym, jak dziecko będzie potrzebowało aparatu. Amerykańskie Stowarzyszenie Ortodontów zaleca, aby dzieci zgłaszały się do ortodonty przed ukończeniem siódmego roku życia. Lekarz ortodonta może rozpocząć leczenie problemów ortodontycznych związanych z zębami mlecznymi, takich jak wady zgryzu, u dzieci już w wieku czterech lat.

W ramach programu Phase 1 Orthodontics można skorygować problemy występujące w okresie wzrostu dziecka, co pozwoli uniknąć bardziej inwazyjnego leczenia w późniejszym okresie. Na przykład poszerzenie górnej szczęki może wymagać minimalnej modyfikacji wzrostu przed połączeniem się kości górnej szczęki około ósmego roku życia. W przypadku czekania do czasu zrostu kości szczęki i wyrżnięcia się zębów stałych dziecko może być zmuszone do poddania się operacji szczękowej i/lub ekstrakcji zębów stałych w celu przygotowania się do korekcyjnego leczenia ortodontycznego. Lekarze Super Dentists mogą zmodyfikować kształt młodszej szczęki, aby zapobiec stłoczeniom, uderzeniom i innym problemom. Wczesne leczenie może zapobiec późniejszym ekstrakcjom zębów i zabiegom chirurgicznym w obrębie twarzy lub szczęki, które są bardziej inwazyjne i kosztowne. W ciężkich przypadkach czekanie do momentu wyrżnięcia się zębów stałych może ograniczyć skuteczność samego aparatu ortodontycznego.

Oprócz zabiegów, ortodoncja w ramach programu Phase 1 Orthodontics może być pomocna w korygowaniu szkodliwych nawyków, takich jak ssanie kciuka i wysuwanie języka, które w późniejszym okresie mogą prowadzić do zabiegów chirurgii szczękowej. Nawyki te mogą również prowadzić do wysuwania się przednich zębów. Firma Phase 1 Orthodontics może pomóc zmniejszyć ryzyko urazów tych przednich zębów, aby nie zostały one uszkodzone lub utracone. Zauważyliśmy, że młodsze dzieci są bardziej skłonne do ustępstw i współpracy przy odpowiedniej motywacji, co jest kolejnym powodem, dla którego warto wcześnie rozpocząć leczenie ortodontyczne.

Ponieważ inne dzieci mogą być krytyczne wobec dzieci, które wyglądają lub mówią inaczej, ortodoncja w ramach 1. fazy leczenia pomoże poprawić estetykę twarzy i problemy z mową, aby zwiększyć pewność siebie dziecka.

Faza 1 ortodoncji rozpoczęta przed ukończeniem siódmego roku życia może pozytywnie wpłynąć na wygląd dziecka i jego samoocenę. Jeśli dziecko będzie wymagało ortodoncji w fazie 2, czas leczenia może być znacznie krótszy, procedury mogą być mniej inwazyjne, a koszty mogą być niższe ze względu na kroki podjęte w fazie 1.

Ortodoncja w drugiejfazie

Ortodonci z Super Dentists są ekspertami w korygowaniu takich problemów, jak nadgryzy, podgryzy, stłoczenia, krzywe zęby, zęby zachodzące na siebie lub inne przyczyny prowadzące do założenia aparatu ortodontycznego lub innego leczenia ortodontycznego.

Najlepiej byłoby, gdyby Twoje dziecko było już objęte opieką ortodontyczną w fazie 1. i wówczas został opracowany plan leczenia mający na celu skorygowanie ewentualnych problemów. Jeśli tak się nie stało, The Super Dentists wspólnie z Tobą opracuje plan leczenia mający na celu skorygowanie problemów stomatologicznych Twojego dziecka.

Ortodoncja w fazie 1 i fazie 2 was last modified: Marzec 26th, 2019 by tinyfrogsupport