Mam nadzieję, że wszyscy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia! Jeśli Twoja rodzina jest podobna do mojej, Twoje Święto Dziękczynienia prawdopodobnie wymagało dwóch dodatkowych stołów, aby pomieścić całe jedzenie. Czułam się, jakbym jadła cały dzień - podjadając jedzenie, które przygotowywałam przez cały dzień, główny posiłek, deser, a następnie resztki na przekąskę kilka godzin później. Gdybym nie upewnił się, że myję zęby, jestem pewien, że do tej pory miałbym już całą serię ubytków.

Święto Dziękczynienia już minęło, a Boże Narodzenie jest w drodze - jeśli chcesz mieć zdrowe zęby, musisz mieć się na baczności podczas tych ogromnych posiłków! Oto jak kilka popularnych świątecznych potraw może pomóc lub zaszkodzić Twoim zębom.

  • Indyk: Indyk zawiera fosfor, który wraz z wapniem i witaminą D pomaga budować i wzmacniać kości, chroniąc Twoje zęby i kości szczęki przed próchnicą.
  • Farsz: Większość farszów zawiera seler, a seler jest świetny dla Twoich zębów! Miękkie pieczywo może przywierać w szczelinach i przyciągać bakterie, jednak, więc upewnij się, że płuczesz usta pijąc wodę.
  • Tłuczone ziemniaki: Nawet najbardziej podstawowe przepisy na puree ziemniaczane zawierają produkty mleczne (masło, mleko, a może nawet kwaśną śmietanę). Nabiał zawiera dużo wapnia, który pomaga wzmocnić kości - w tym zęby. Ziemniaki mają wysoką zawartość skrobi, choć, więc upewnij się, aby umyć zęby lub te skrobia będzie prowadzić do próchnicy.
  • Zapiekanka [Wstaw warzywa]: Warzywa są zdrowe dla Twojego ciała, ale te zielona fasola, kukurydza lub brokuły nie wpłynie na zęby dużo. Co może mieć wpływ jest ser na górze lub składnik wypełnienia mlecznego - więcej wapnia!
  • Sos żurawinowy: Ta cierpka jagoda ma podwójną pomoc korzyści stomatologicznych. Związki zawarte w żurawinie zapobiegają przyleganiu bakterii do zębów. Przeszkadzają również enzymom, gdy próbują one tworzyć płytkę nazębną. Uważaj, aby uniknąć cukrowych wersji tej tartej jagody.
  • Ciasto dyniowe: Ten wakacyjny faworyt zawiera dużo cukru. Mój przepis używa 3/4 filiżanki. Plus bita śmietana na górze. I nie można zapomnieć o Bluebell Homemade Vanilla lody na boku. To prawda, mówię o pysznym ubytku, który czeka, aby się wydarzyć. Ciesz się swoim ciastem, ale pamiętaj, aby wypić szklankę wody i umyć zęby krótko po deserze, aby zapobiec siedzeniu cukrów i próchnicy zębów.

Być może nadal dochodzisz do siebie po uczcie z okazji Święta Dziękczynienia, ale sezon wakacyjny jest w pełnym rozkwicie, a wraz z świętowaniem przychodzi jedzenie. Ciesz się wyjątkowym jedzeniem o tej porze roku, ale pamiętaj o swoim zdrowiu zębów. Codziennie szczotkuj zęby, używaj nici dentystycznej i chodź do dentysty na przeglądy, a być może Twoje zęby przetrwają sezon bez szwanku. Chcesz rozjaśnić swój następny posiłek z okazji Święta Dziękczynienia? Zebraliśmy tutaj zdrowsze przepisy. Niektóre z nich sprawdzą się również w okresie Świąt Bożego Narodzenia!

Co jadłeś w Święto Dziękczynienia? Jakie było Twoje ulubione danie? Więcej na: http://dentystawroclaw.net.pl