Zrozumienie, jak nakłonić dzieci do mycia zębów w ramach prawidłowej higieny jamy ustnej, to nie lada wyczyn. Higiena jamy ustnej to nie tylko dobry pomysł dla dzieci; ma ona kluczowe znaczenie dla ich ogólnego stanu zdrowia. W rzeczywistości, według Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej, próchnica zębów jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą przewlekłą w dzieciństwie, a liczba ubytków u dzieci wzrasta. Jako rodzic, masz rację, aby zapytać nie tylko "jak długo dzieci powinny myć zęby", ale także "jak mogę pomóc mojemu dziecku rozwijać dobre nawyki ustne przez całe życie?". W The Super Dentists, nasz zespół jest zaangażowany w zapewnienie najwyższej klasy usług "super stomatologii" dla całej rodziny w naszych biurach obsługujących większy obszar San Diego. Sprawdź odpowiedzi na częste pytania dotyczące nauczania higieny jamy ustnej u dzieci i skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację.

Jak zachęcić dzieci do szczotkowania zębów - najczęściej zadawane pytania

W The Super Dentists rodzice często pytają nas jak utrzymać zdrowie zębów swoich dzieci na dobrej drodze. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych pytań, które słyszymy, a także kilka ukierunkowanych na dzieci odpowiedzi na pytania: jak zachęcić dzieci do mycia zębów i jak długo powinny myć zęby.

W jakim wieku powinienem zacząć uczyć moje dzieci mycia zębów?

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć uczyć dzieci mycia zębów. Narodowy Instytut Zdrowia podaje, że aż 42 procent młodzieży w wieku od 2 do 11 lat ma próchnicę (ubytki) w zębach podstawowych ("dziecięcych"). Aby podjąć środki zapobiegawcze, zacznijcie naukę swoich dzieci, wprowadzając pojęcie regularnego szczotkowania, gdy tylko pojawi się pierwszy ząbek.

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów?

Dzieci są z natury ciekawskie, więc zrozumienie, jak zachęcić je do mycia zębów, oznacza wiedzę, jak sprawić, by zadawały pytania. Już od najmłodszych lat możesz myć zęby w pobliżu swoich dzieci i wyjaśniać im, co robisz i dlaczego jest to ważne.

Edukacja połączona z zaangażowaniem i konsekwencją sprawi, że Twoje dzieci będą podekscytowane myciem zębów. Możesz również wyjaśnić mechanizmy powstawania próchnicy w sposób dostosowany do wieku. Spróbuj tego: jedzenie utknęło w naszych zębach podczas jedzenia, co powoduje rozwój bakterii, jeśli nie usuniesz go za pomocą odpowiedniego szczotkowania i nitkowania - bakterie te prowadzą do ubytków, chorób dziąseł i nieświeżego oddechu! Następnie wyjaśnij, że właściwa higiena jamy ustnej (szczotkowanie i nitkowanie) pomaga zachować zdrowy uśmiech, co z kolei pomaga nam czuć się szczęśliwymi i pewnymi siebie.

W jaki sposób powinienem zapoznać moje dzieci z myciem zębów?

Dawanie dobrego przykładu to Twoja pierwsza linia obrony w nauce szczotkowania zębów przez dzieci. Szczotkuj i nitkuj zęby w obecności dziecka dwa razy dziennie, aby higiena jamy ustnej stała się normą w Waszym domu. Kiedy Twoje dziecko jest wystarczająco duże, aby zacząć myć zęby samodzielnie (około drugiego roku życia), nadzoruj je, aby szczotkowało i nitkowało zęby w całości (nie zapominaj o linii dziąseł, dziąsłach, wszystkich powierzchniach zębów i języku!). Spraw, aby mycie zębów było dla dzieci zabawą. Pozwól im wybrać własną szczoteczkę do zębów, wybierz dla nich dwuminutową piosenkę, do której będą się szczotkować, kiedy piosenka się skończy, to właśnie wtedy skończą szczotkowanie.

Włącz je w swoje własne zdrowie stomatologiczne i zabierz je ze sobą na wizyty u dentysty. The Super Dentists oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne dla rodziców oprócz stomatologii dziecięcej, co zapewnia opiekę nad całą rodziną.

Jak wygląda "prawidłowa higiena zębów" u niemowląt i małych dzieci?

Gdy tylko dzieciom wyrzyna się pierwszy ząbek, ich zęby wymagają takiej samej codziennej pielęgnacji, jaką otaczamy zęby dorosłych. Przynajmniej dwa razy dziennie, w tym przed snem, należy delikatnie czyścić zęby i dziąsła przez dwie minuty za pomocą ściereczki lub szczoteczki do zębów z miękkim włosiem (dla niemowląt). U dzieci poniżej drugiego roku życia używaj niewielkiej ilości pasty do zębów, a u dzieci powyżej drugiego roku życia - ilości wielkości ziarnka grochu. Kiedy dziecko ma już dwa stykające się ze sobą zęby, nadszedł czas, aby rozpocząć nitkowanie zębów dwa razy dziennie. Zapytaj swojego dentystę dziecięcego o dodatkowe, dostosowane do potrzeb strategie dbania o zdrowie zębów Twoich dzieci.

Jak długo dzieci powinny myć zęby?

"Jak długo dzieci powinny myć zęby" to jedno z najczęstszych pytań, które słyszymy w The Super Dentists. Twoje dziecko powinno myć zęby przez około dwie minuty dwa razy dziennie, w tym przed snem. Jeśli Twoje dziecko nie chce lub nie może szczotkować zębów przez pełne dwie minuty, umyj mu zęby samemu, aby upewnić się, że udało Ci się to zrobić. Pomocne w budowaniu tej rutyny może być słuchanie piosenek podczas szczotkowania lub używanie szczoteczek z wbudowanym timerem. Naucz dziecko, aby szczotkowało powierzchnię zębów, w tym powierzchnie żujące, przód i tył zębów, a także linię dziąseł, dziąsła i język. Używaj nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni między zębami i delikatnie przeciągaj ją pod linią dziąseł.

Kiedy dzieci powinny odwiedzić dentystę?

Oprócz codziennej domowej profilaktyki należy zabrać dziecko do dentysty w momencie pojawienia się pierwszego zęba, nie później niż w dniu jego pierwszych urodzin. Zaleca się wizyty u dentysty co dwa lata, aby zapobiec ubytkom i innym problemom stomatologicznym.

Jak zachęcić dzieci do szczotkowania zębów - więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak zachęcić dzieci do mycia zębów lub umówić się na wizytę, skontaktuj się z Super Dentists, przyjmując pacjentów w całym San Diego County. Zapraszamy również do odwiedzenia bloga The Super Dentists, który zawiera artykuły i filmy dla rodziców i dzieci. Czy potrzebujesz stomatologii dziecięcej, ortodoncji, Stomatologii Rodzica lub innych usług, nasz przyjazny, doświadczony zespół jest tutaj, aby pomóc. Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie wyjątkowej, skoncentrowanej na dziecku opieki, z której słynie The Super Dentists.

How to Get Kids to Brush Their Teeth - Teaching Dental Hygiene was last modified: Grudzień 3rd, 2019 przez. Super Dentyści