Dla pięciolatka wizyta u dentysty może wydawać się czymś przerażającym. Dorosły w masce, z błyszczącymi narzędziami, które "grzebią" w jego ustach... To wystarczająco zły obraz, aby powiedzieć: "Nie chcę!". Z tego właśnie powodu ważne jest, aby nie tylko edukować swoje dziecko o dentyście, ale także pomóc mu ekscytować się opieką stomatologiczną i wycieczkami do oh-so-dreaded dentysty.

Oto kilka kroków, jak sprawić, by wizyta u dentysty była dla dzieci zabawą:

1. Przygotuj dziecko na wycieczkę do dentysty

Aby uspokoić wszelkie obawy związane z wizytą u dentysty (czy to Twoje własne, czy dziecka), zawsze najlepiej wiedzieć, czego się spodziewać. Możesz przygotować swoje dziecko na różne sposoby:

  • Usiądź i obejrzyj ten film o chodzeniu do dentysty. Obejrzenie takiego filmu pomoże dziecku zobaczyć, jak będzie wyglądała wizyta i że dentysta nie jest Wielkim Złym Wilkiem. Zabawa w udawanie. Pobaw się z dzieckiem w "Dentystę"; baw się dobrze, przeprowadzając je przez scenariusze prawdziwej wizyty. Unikaj słowa na "S". Wszelkie słowa takie jak "strzał", "ból" lub "ból" (synonimy "booboo" lub "ouchie") zwiększą niepokój Twojego dziecka. Dobrzy pediatrzy wiedzą, jak radzić sobie ze słowami i sytuacjami związanymi z zastrzykami. Nie bój się poprosić ich o alternatywne słowa, abyś mogła lepiej przygotować swoje dziecko. Wiedz, że płacz jest normalny. Jeśli Twoje dziecko niechętnie podchodzi do dentysty - czy to ze strachu, czy po prostu ze zdenerwowania - to nadal są dzieci. I czasami dzieci płaczą i marudzą, co jest normalne. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić w takich sytuacjach, jest zachowanie spokoju. Stomatolodzy (zwłaszcza pediatrzy) mają doświadczenie w pracy ze zdenerwowanymi dziećmi - podążaj za ich wskazówkami.

2. Wybierz odpowiedniego pediatrę

Wybór pediatry może być bardzo denerwujący. Jest tak wiele rzeczy do rozważenia, ale oto kilka, które pomogą Ci znaleźć odpowiedniego pediatrę dla Twojego dziecka:

  • Zapytaj ludzi. Zapytaj swoich przyjaciół, ludzi z sąsiedztwa lub nawet przeczytaj recenzje online na temat różnych pediatrów w Twojej okolicy. Są to jedne z najlepszych sposobów na znalezienie dobrego pediatry, który Ci się spodoba; oszczędź sobie trochę bólu i posłuchaj doświadczeń innych ludzi. Media społecznościowe. Poznaj konkretnego pediatrę i jego personel bez wchodzenia do jego biura, po prostu przewijając ich strony w mediach społecznościowych. Zobacz, jakie rodzaje postów promują, czy są aktywne z obecnymi pacjentami i czy cenią sobie te same rzeczy, które ty cenisz dla potrzeb stomatologicznych swojego dziecka. Pisaliśmy o najlepszych dentystów dziecięcych na mediach społecznościowych tutaj kilka miesięcy temu. Umów się na rozmowę. Poznaj dentystę i jego personel dzięki szybkiej rozmowie. Zapytaj ich o pewne procedury, jak radzą sobie w pewnych sytuacjach i o wszelkie obawy, jakie możesz mieć. To da Ci jasny pogląd na to, jacy są i jak się komunikują. Jeśli nie wydają się być odpowiednie dopasowanie dla Ciebie, powiedz, "Dziękuję," i przejść dalej.

Będąc w gabinecie, śmiało skorzystaj z okazji i zapytaj ludzi w poczekalni, co sądzą o danym dentyście. Więcej opinii i odpowiedzi pomoże Ci podjąć decyzję.

3. Spraw, by było zabawnie

Jako rodzic możesz zrobić niezliczoną ilość rzeczy, które sprawią, że higiena jamy ustnej stanie się dla Twojego dziecka zabawą. Należą do nich:

  • Książki o stomatologii. Czytaj z dzieckiem zabawne książki o higienie jamy ustnej. Zapoznaj się z poprzednim wpisem na blogu dotyczącym najlepszych książek o higienie jamy ustnej dla dzieci, który znajdziesz tutaj. Zabawna szczoteczka/pasta do zębów. Zabierz swoje dziecko do sklepu i pozwól mu wybrać szczoteczkę i pastę do zębów! Które małe dziecko mogłoby odmówić szczoteczki do zębów w kształcie superbohatera lub księżniczki? Tabele szczotkowania. Pomóż swojemu dziecku śledzić proces szczotkowania za pomocą tabeli, w której będzie mogło dodawać naklejki za każdym razem, gdy będzie szczotkować zęby. Zrób z tego grę. Znajdź sposób, aby utrzymać higienę jamy ustnej w lekkiej i odpowiednio głupiej formie. Zaśpiewaj zabawną piosenkę podczas szczotkowania, aby nauczyć je, jak długo powinny myć zęby. Niech "rywalizują" z rodzeństwem o to, kto pierwszy pamięta o szczotkowaniu. To świetny moment, by wykazać się kreatywnością! Gry komputerowe. Aby zachęcić malucha do dbania o higienę jamy ustnej, poproś go o granie w takie gry komputerowe. To może być zarówno zabawne, jak i edukacyjne! Obejrzyj [zabawne] filmy o stomatologii. Często, jeśli dziecko widzi, że jego ulubiony bohater dba o higienę jamy ustnej, to ono też będzie dbać! Znajdź w Internecie filmy o dentyście lub opiece dentystycznej, które mogą być zabawne dla Twojego dziecka.

4. Zachowaj spokój

Jeśli Twoje dziecko wyczuje jakąkolwiek panikę z Twojej strony w związku z wizytą u dentysty, samo zacznie panikować. Dla rodzica zabranie dziecka do dentysty może być przerażające, jeśli nie czuje, że wie, co robi. Zawsze dobrze jest być poinformowanym o potrzebach stomatologicznych dziecka, w zależności od jego wieku. Przeczytaj nasz Poradnik dla mam, aby dowiedzieć się, jak wygląda higiena jamy ustnej w każdym wieku.

 

Szukając sposobów, by pomóc dziecku dobrze się bawić przy higienie zębów, nie zapomnij, by samemu dobrze się bawić! To nie musi być stresujące ani pełne obaw. Weź głęboki oddech i wypróbuj nasze powyższe rady. Kto wie, może "mycie zębów" stanie się ulubionymi trzema słowami Twojego dziecka.

W jaki sposób pomagasz swojemu dziecku bawić się podczas dbania o zęby? Więcej znajdziesz na: http://gardent.pl