Zaktualizowano: 2/24/2020

Chcemy pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twój rabatowy plan dentystyczny i doświadczyć jak największych oszczędności podczas każdej wizyty u dentysty. Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby wiedzieć, jak korzystać z planu dentystycznego z rabatem.

Naszym celem jest, aby upewnić się, że wszyscy nasi członkowie mają wspaniałe historie do opowiedzenia, jak te:

Przeczytaj więcej wspaniałych historii o oszczędnościach od naszych członków. A jeśli jeszcze nie masz zniżki dentystyczne i chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zobacz, jak one porównać do typowych cen out-of-pocket w gabinecie stomatologicznym. Chcesz spróbować dla siebie? Możesz zrezygnować z planu w ciągu 30 dni, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy, pomniejszony o opłatę manipulacyjną, jeśli nie jesteś zadowolony z planu po pierwszej wizycie u dentysty.

Korzystanie z planu dentystycznego z rabatem

Krok 1: Znajdź dentystę, który akceptuje Twój plan.

Szukając dentysty, pamiętaj, aby wybrać dostawcę, który jest w sieci twojego planu - tak jak w przypadku każdego planu ubezpieczenia zdrowotnego lub tradycyjnego.

Pomyśl o rabatowych planach stomatologicznych jak o członkostwie w Costco. Aby uzyskać korzyści wynikające z członkostwa, należy udać się do sklepu Costco w celu zakupu produktów. W przypadku planu Careington 500 należy udać się do dostawcy z sieci Careington 500. W przypadku planu Dental Access należy udać się do dostawcy z sieci Aetna Dental Access. W ten sposób uzyskuje się zniżki w sieci!

Dentyści z każdej sieci zgodzili się oferować zniżki na leczenie dla każdego, kto posiada jeden z naszych planów. Dlatego też, chodzenie do jednego z tych dentystów jest niezbędne do otrzymania obiecanych zniżek.

Jak znaleźć najbliższego dentystę

    Dowiedz się, jakiego rodzaju dentysty potrzebujesz - ogólnego czy specjalistycznego. W przypadku prac dentystycznych, takich jak regularne czyszczenie zębów, wypełnienia, leczenie kanałowe i inne, najlepszym wyborem będzie dentysta ogólny, u którego będziesz mógł zaoszczędzić najwięcej. W przypadku bardziej specjalistycznych prac, takich jak implanty stomatologiczne, usuwanie zębów mądrości i niektóre kanały korzeniowe, należy udać się do specjalisty. Skorzystaj z naszej strony wyszukiwania usługodawców, aby znaleźć dentystę w pobliżu.

Możesz szukać stomatologa według kodu pocztowego lub nazwy.

Jeśli szukasz tylko według kodu pocztowego, możesz dostosować promień mili na podstawie tego, jak daleko jesteś gotów jechać, aby zobaczyć się z dentystą. Dzięki naszej sieci ponad 100 000 punktów dostępu do dentysty w Stanach Zjednoczonych, zazwyczaj jeden z nich znajduje się w pobliżu!

Po wyświetleniu listy dentystów zanotuj kilka ich nazwisk. Możesz następnie przeszukać je specjalnie, aby zobaczyć godziny pracy, opinie, itp., aby pomóc Ci dokonać wyboru, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny.

Krok 2: Zaplanuj wizytę, korzystając z tego skryptu

Po znalezieniu dentysty, którego chciałbyś odwiedzić, następnym krokiem jest zadzwonienie i umówienie się na wizytę. Korzystając ze zniżkowego planu dentystycznego 1Dental, należy pamiętać o podaniu jego nazwy (np. plan Careington Care 500 lub Dental Access Plan powered by the Aetna Dental Network).

Poniżej znajduje się przykładowy skrypt, który można wykorzystać podczas rozmowy telefonicznej [w roli Sally]:

DENTAL ADMIN: Witam, dziękuję za telefon do naszego gabinetu stomatologicznego!

SALLY: Witam, mam na imię Sally i dzwonię, aby umówić się na wizytę z nowym pacjentem w Państwa gabinecie. Czy mogę się upewnić, że akceptujecie Państwo plan dentystyczny Careington Care 500 Discount Dental Plan?

ADMIN DENTAL: Tak! Wygląda na to, że mamy wolny piątek lub następny wtorek o godzinie 15:00. Czy któryś z tych dni będzie dla Pani odpowiedni?

SALLY: Następny wtorek o 3:00 będzie odpowiedni!

ADMINISTRACJA DENTYSTYCZNA: Świetnie. Czy mogę prosić o pani pełne imię i nazwisko oraz numer telefonu?

SALLY: Tak. Nazywam się Sally Smith. Mój numer to 888-888-8888.

ADMINISTRATOR STOMATOLOGICZNY: A jaki jest Pani numer identyfikacyjny (Member ID) w planie stomatologicznym?

SALLY: 12345678

ADMINISTRATOR STOMATOLOGICZNY: A numer identyfikacyjny grupy na karcie?

SALLY: CIDV14

Dziękuję. Wprowadziłam to do naszego systemu i zobaczymy się w następny wtorek o 15:00. Czy są jeszcze jakieś pytania, na które mogę pomóc odpowiedzieć?

SALLY: Tak. Ile mniej więcej będzie kosztować ta wizyta w ramach mojego planu stomatologicznego?

ADMIN DENTYSTYCZNY: Lubimy wykonywać serię zdjęć rentgenowskich przy pierwszej wizycie stomatologicznej i wstępne czyszczenie. Dentysta przeprowadzi również ocenę jamy ustnej. Przy Pana planie stomatologicznym... niech pomyślę... to powinno wynieść 92 dolary. Zakładając, że nie pojawią się żadne inne problemy, którymi dentysta uważa, że należy się natychmiast zająć. Ale omówimy to z panią na wizycie, jeśli coś jeszcze się pojawi.

Świetnie. Bardzo dziękuję!

Odwoływanie się do Twojego planu rabatowego po jego nazwie jest bardzo ważne! Większość gabinetów stomatologicznych nie rozpozna planu, jeśli będziesz się do niego odnosić tylko jako "plan 1Dental". 1Dental to nazwa naszej firmy. My sprzedajemy plany, które gabinety stomatologiczne zgodziły się zaakceptować. Nazwa twojego planu powinna pojawić się w prawym górnym rogu twojej karty członkowskiej.

Krok 3: Wydrukuj/pobierz swoje zniżkowe ceny, aby zabrać je na wizytę

Na naszej stronie internetowej znajduje się lista wstępnie zatwierdzonych cen zniżkowych dla planu Careington Care 500, z którą członkowie mogą zapoznać się podczas wizyty u dentysty. Zalecamy wydrukowanie lub pobranie naszej tabeli opłat, aby zabrać ją ze sobą do gabinetu dentystycznego. Dzięki temu można mieć pewność, że otrzymają Państwo odpowiednie zniżki, które nasi dentyści uczestniczący w programie zgodzili się zapewnić naszym członkom.

Chociaż nie mamy tabeli opłat dla planu Dental Access Plan zasilanego przez sieć dentystyczną Aetna, członkowie mogą porozmawiać ze swoim dentystą o cenach dla tego planu i spodziewać się oszczędności co najmniej 15%.

Stworzyliśmy również dla naszych członków Zasoby Oszczędnościowe Planu Dentystycznego. Ten zasób rozbija niektóre z naszych cenników opłat według wizyt zabiegowych w łatwiejszej do zrozumienia terminologii. Na przykład, jeśli musisz udać się do dentysty ogólnego na leczenie kanałowe, oto czego możesz się spodziewać na swoim rachunku:

Te przykładowe harmonogramy są oparte na średnich krajowych dla planu Careington Care 500. Dentysta może, ale nie musi wybrać tych procedur dla konkretnej wizyty, ale ogólnie rzecz biorąc, pomaga to zobaczyć, jakich rzeczy można się spodziewać.

Zobacz nasz przewodnik po oszczędnościach w ramach planu stomatologicznego, aby poznać szacunkowe koszty leczenia.

Krok 4: Wizyta u dentysty i zadawanie pytań

Kiedy już wybierzesz dentystę z naszej sieci, poszukasz informacji o jego gabinecie i zadzwonisz, aby umówić się na wizytę, nadszedł czas na wizytę!

Podczas wizyty u dentysty nie bój się zadawać mu pytań dotyczących jego praktyki, pracy, którą chcesz wykonać, a nawet jej kosztów. Jeśli po badaniu okaże się, że potrzebujesz dodatkowej pracy dentystycznej, zapytaj dentystę, jak możesz ją wykonać, korzystając ze zniżek przysługujących Ci w ramach planu.

Krok 5: Sprawdź swój plan leczenia pod kątem listy zniżek

Poszedłeś do dentysty, zrobiłeś zdjęcia rentgenowskie, czyszczenie zębów i ocenę jamy ustnej, a potem dentysta wręcza Ci plan leczenia i widzisz na dole kartki liczbę przyprawiającą o dreszcze - 1500 dolarów!

Dentysta przeprowadził ocenę jamy ustnej i postawił diagnozę. Potrzebujesz kilku wypełnień i leczenia kanałowego - ilość pracy, która może być kosztowna nawet z planem dentystycznym lub ubezpieczeniem stomatologicznym. Ale NIE PANIKUJ.

Plany leczenia może trwać miesiące, aby zakończyć. Nie będzie się spodziewać, aby uzyskać wszystko zrobione na raz! To jest coś, co będzie rozbite w czasie.

Możesz porozmawiać z dentystą o proponowanym przez niego planie leczenia i o tym, jak rozłożyć płatności dla Ciebie. To da Ci czas na zaplanowanie budżetu na prace, których potrzebujesz. Nie bój się pytać! Dentysta jest po to, aby Ci pomóc.

Jeśli posiadasz CareCredit, konto HSA, FlexSpend lub inne środki płatnicze, możesz je wykorzystać wraz z planem rabatowym, aby zapłacić za leczenie.

Co zrobić, jeżeli nie otrzymuję zniżek?

Nie widzisz prawidłowych cen lub nazw zabiegów pomiędzy rachunkiem a naszym cennikiem? Poproś swojego dentystę o kody ADA dla procedur, które on/ona zaleca. Kody te określają, która procedura jest potrzebna, więc można szybko porównać kod z kodami, które wymieniamy w naszym cenniku.

Jeśli coś wydaje się nie tak z cenami podanymi na stronie internetowej, poproś dentystę o wyjaśnienie tej kwestii. I nie krępuj się zadzwonić do naszych przyjaznych przedstawicieli pod numerem 833-692-5966, jeśli masz pytania dotyczące rachunku.

Czasami korona dentystyczna, której używa dany gabinet stomatologiczny, może nie być wymieniona w harmonogramie. Istnieją jednak bardzo porównywalne korony w naszym cenniku. Może po prostu trzeba zapytać o uzyskanie jednego z nich zamiast, dzięki czemu można uzyskać bardziej przystępną cenę na pracy trzeba.

Krok 6: Kontynuuj korzystanie z planu tak często, jak trzeba

Jedną z najlepszych rzeczy w naszych planach jest to, że nie ma rocznych limitów. Ty i Twoja rodzina możecie korzystać z planu ponownie i ponownie, tak często, jak tego potrzebujecie. To jest nie tylko świetne dla tych rutynowych wizyt dentystycznych każdego roku, ale każda dodatkowa praca, której potrzebujesz, jak również.

Jakie masz pytania dotyczące korzystania z planu dentystycznego?

Mamy nadzieję, że dało Ci kilka pomocnych informacji, jak korzystać z rabatu planu dentystycznego. Proszę zapisać się do naszego bloga po więcej wskazówek i pomocnych informacji o tym, jak korzystać z planu i dbać o swoje zdrowie zębów.

Czy masz jakieś inne pytania dla nas? Zostaw je w komentarzach poniżej! Chętnie pomożemy odpowiedzieć na nie dla Ciebie.