Poważne problemy z jamą ustną mogą wymagać całkowitej rekonstrukcji jamy ustnej, co może oznaczać konieczność poniesienia znacznie większych kosztów niż zwykłe usunięcie zęba. Ten drastyczny środek może oznaczać różne rzeczy dla różnych ust pacjentów, w zależności od dokładnych problemów, które muszą być skorygowane, co oznacza również, że koszty mogą się drastycznie różnić w zależności od pacjenta. Chociaż cena leczenia może brzmieć zniechęcająco, często można znaleźć plan dentystyczny, który sprawi, że procedury będą mniejszym obciążeniem dla Twojego portfela.

Jakie rodzaje zabiegów wykonuje się w ramach pełnej rekonstrukcji jamy ustnej? Ile one kosztują?

Rekonstrukcja całej jamy ustnej to często połączenie zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej i procedur naprawczych, takich jak:

    Implanty dentystyczne Mosty Korony Wypełnienia zębów Leczenie TMJ

Każda procedura różni się pod względem kosztów i procesu:

    Implanty wymagają dwóch zabiegów chirurgicznych, aby na stałe zastąpić poszczególne zęby. W pierwszym zabiegu dentysta nacina dziąsło i wierci tytanowe pręty w kości szczęki w miejscach, w których brakuje zębów. Wszelkie otwory są zamykane szwami, a często na luki nakłada się tymczasowy most lub protezę. Po kilku miesiącach kość zrasta się z metalowymi prętami, a następnie dentysta może przymocować zęby protetyczne. Proces wszczepiania implantów kosztuje zazwyczaj od 2 000 do 4 000 USD za jeden ząb bez planu rabatowego. Koszt implantów stomatologicznych w całej jamie ustnej będzie wysoki, ale istnieją alternatywne opcje, wymienione poniżej. Mosty zastępują brakujące zęby przez przymocowanie koron do zębów po obu stronach luki, połączonych sztucznym zębem w środku. Mosty mogą być wykonane z ceramiki, metalu lub tworzywa sztucznego. Korony mocuje się na uszkodzonych zębach, aby przywrócić im kształt i ochronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Aby lepiej dopasować koronę, można usunąć część oryginalnego zęba. Najpopularniejsze odmiany są wykonane z ceramiki, metalu lub mieszanki tych dwóch materiałów. Niektórzy ludzie uważają, że uzyskują lepszą zniżkę z niedrogą wersją metalową. Korony często kosztują od 600 do 1000 dolarów każda. Wypełnienia chronić swoje białych perłowych, które mają ubytki od dalszych uszkodzeń. Po dentysta usuwa ubytek, pusta przestrzeń jest wypełniona kompozytem lub metalowym składnikiem amalgamatu. Wypełnienia kosztują zwykle około 150$ - 350$ za ząb. Leczenie TMJ dotyczy wszelkich problemów ze stawami łączącymi górną i dolną szczękę. Osłony na zęby, ćwiczenia szczęki i terapia zgryzu, w połączeniu z innymi metodami leczenia i ewentualną operacją szczękową, mogą pomóc w wyleczeniu tego problemu. Leczenie SSŻ może kosztować od 2 000 do 3 000 dolarów lub więcej.

Przyczyny

Pełna rekonstrukcja ust to proces polegający na odtworzeniu lub odbudowie wszystkich lub większości zębów zarówno w górnej, jak i dolnej szczęce. Niektórzy ludzie decydują się na ten zabieg po prostu ze względów kosmetycznych, ale często jego konieczność wynika z prawdziwego problemu medycznego, takiego jak:

    uporczywe bóle szczęki, mięśni i głowy spowodowane nieregularnym zgryzem Zęby mocno zużyte w wyniku długotrwałego szlifowania lub erozji kwasowej Uszkodzone lub złamane zęby Brakujące zęby z powodu urazu lub próchnicy.

W takich sytuacjach należy poddać się kompleksowemu badaniu, aby określić zakres uszkodzeń i dostępne dla Ciebie opcje leczenia.

Skonsultuj się z dentystą, aby poznać swoje opcje dotyczące tego, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej jamy ustnej. Jeśli martwisz się o koszty, dentystyczny plan oszczędnościowy może zabrać trochę stresu i pomóc Ci przejść w kierunku zdrowego, pięknego uśmiechu.