Czy pasta do zębów z fluorem jest bezpieczna dla dzieci i maluchów?

Pasta do zębów dla dzieci z fluorem jest zawsze przedmiotem troski rodziców. Porozmawiaj z niektórymi rodzicami, a wymyślą dziesięć różnych powodów dlaczego nie powinieneś używać pasty do zębów z fluorem. Porozmawiaj z innymi, a to zupełnie inna historia. Przy tak dużej ilości informacji i sprzecznych opinii na ten temat, nic dziwnego, że wielu rodziców czuje się przytłoczonych, jeśli chodzi o pasty do zębów z fluorem dla dzieci.

Uzyskanie opinii i przemyśleń od rodziców to jedno. Uzyskanie informacji od The Super Dentists, premier San Diego dla rodziców i stomatologii dziecięcej, to całkiem inna sprawa. Dlatego nasi wewnętrzni eksperci złożyli razem ten kompleksowy, go-to zasób obejmujący:

 • Co to jest fluor i dlaczego jest skuteczny
 • Fluor dla maluchów i niemowląt
 • Mity na temat pasty do zębów z fluorem dla dzieci
 • Bezpieczeństwo i zalecenia dotyczące fluoru
 • I wiele więcej

Czytaj dalej, aby poznać nasze zdanie na temat pasty do zębów z fluorem dla dzieci a także dlaczego nie powinieneś używać pasty z fluorem w niektórych przypadkach. I zawsze pamiętaj, że fluor jest tylko jedną z części dobrze zaokrąglonego systemu opieki zdrowotnej nad zębami. Zdrowe zęby i dziąsła zależy od wszystkiego, od nawyków żywieniowych po wybór stylu życia i nie tylko.

Czym jest fluor i dlaczego znajduje się w paście do zębów?

Fluor jest naturalnie występującą substancją obecną w niektórych produktach spożywczych, a także w naturalnych zbiornikach wodnych, takich jak strumienie, stawy i jeziora. Ze względu na swoje wrodzone właściwości wzmacniające szkliwo, fluor jest dodatkowym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji jamy ustnej, w szczególności pasty do zębów.

Fluor sprawia, że zęby są bardziej odporne na działanie kwasu i innych związków, które sprzyjają powstawaniu próchnicy. Fluor pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia ubytków - głównego problemu stomatologicznego u dzieci - i wykazano, że odwraca objawy wczesnej próchnicy. Ponieważ jest on korzystny dla zdrowia jamy ustnej, a pośrednio dla ogólnego samopoczucia, śladowe ilości fluoru zostały dodane do wielu źródeł wody w USA, co jest uważane za jedną z najbardziej znaczących inicjatyw w zakresie zdrowia publicznego w ostatnim czasie.

Jednak obecność fluoru w pastach do zębów jest zawsze przedmiotem przedmiotem kontrowersji, zwłaszcza dla zaniepokojonych rodziców. Jak każdy związek, zbyt wiele dobrego może stać się złym - a nadmiar fluoru może stać się toksyczny. Z tego powodu, pasta do zębów dla dzieci z fluorem jest zawsze w wiadomościach. The Super Dentists jest tutaj, aby obalić niektóre mity związane z pastą do zębów z fluorem dla dzieci.

Czy niemowlęta i dzieci mogą używać pasty do zębów z fluorem?

Nadmiar fluoru może spowodować stan zwany fluorozą stomatologiczną, która faktycznie zmienia wygląd i kolor szkliwa zębów. Ponadto, fluor w dużych ilościach może prowadzić do niebezpiecznej toksyczności. Z tych powodów rodzice mają prawo obawiać się, że niemowlęta (którym rosną zęby) i małe dzieci będą używać pasty z fluorem.

The Super Dentists zaleca, aby nie stosować pasty do zębów dla niemowląt do 1 roku życia. Dla niemowląt, którym nie do końca wyrosły zęby, wystarczy użyć wilgotnej szmatki z ciepłą wodą, aby wytrzeć wszelkie cząstki jedzenia i inne substancje. W przypadku maluchów (w wieku od 12 do 36 miesięcy), gdy wyrosną im pierwsze zęby, dopuszczalna jest śladowa ilość fluoru (więcej na ten temat w następnym rozdziale).

Główny powód, dla którego niemowlęta i maluchy są podatne na przeciążenie fluorem, wynika z dwóch przyczyn:

 • Smaczna, słodka pasta do zębów, którą małe dzieci naturalnie chcą połknąć.
 • Niemowlęta i maluchy nie są w stanie prawidłowo wypluwać, przez co w ustach pozostaje więcej pasty do zębów.

Z tego powodu amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wymaga umieszczania etykiet ostrzegawczych na wszystkich produktach z fluorem (głównie pastach do zębów) przeznaczonych dla dzieci poniżej 6 roku życia. Etykiety ostrzegają przed podawaniem każdemu dziecku poniżej 6 roku życia pasty do zębów z fluorem i aby nie połykało więcej niż jest to konieczne do szczotkowania.

Pamiętaj, że ta etykieta ostrzegawcza dotyczy raczej zapobiegania zbyt dużemu spożyciu fluoru. Pasta do zębów z fluorem dla maluchów jest bezpieczny jeżeli używa z umiarem jak każdy inny pasta do zębów.

Czy pasta do zębów z fluorem jest bezpieczna dla maluchów? Czy jest konieczna?

Czy fluor jest niezbędny dla maluchów?? Fluor jest bezpieczny dla maluchów (12 miesięcy i starszych) tak długo jak ograniczasz jego ilość. Pamiętaj, że nie ma potrzeby stosowania pasty do zębów dla niemowląt, u których nie pojawiły się jeszcze zęby. Kiedy Twojemu maluchowi wyrzynają się pierwsze zęby, upewnij się, że ilość użytej pasty nie jest większa niż duży groszek - wystarczy odrobina. Postępuj zgodnie z tą listą, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne szczotkowanie zębów. Jak sprawić, by szczotkowanie zębów było zabawą dla maluchów:

 • Zawsze nadzoruj szczotkowanie.
 • Samodzielnie nakładaj pastę do zębów, aby zapewnić jej odpowiednią ilość.
 • Obserwuj swoje dziecko i upewnij się, że wszystkie zęby są pokryte pastą.
 • Dawaj dobry przykład - używaj tej samej pasty do zębów z fluorem dla dzieci na sobie, aby dziecko mogło naśladować.
 • Upewnij się, że dziecko wypluło całą pastę po szczotkowaniu.
 • Po zakończeniu szczotkowania dokładnie wypłucz zęby.

Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko miało pastę z fluorem i doszedłeś do wniosku, że jest zbyt wiele powodów, dla których nie powinieneś używać pasty z fluorem, sprawdź nasz artykuł na temat najlepsza pasta do zębów bez fluoru dla maluchów. Znajdziesz tam mnóstwo alternatywnych opcji dostępnych. Zalecamy, abyś skonsultował się ze swoim super dentystą i wybrał pastę do zębów, która odpowiada unikalnym wymaganiom Twojego dziecka w zakresie zdrowia jamy ustnej - z fluorem lub bez.

Pasta do zębów dla małych dzieci z fluorem

Przy zakupie pastę do zębów z fluorem dla dziecipoinformuj swojego dentystę o marce, którą jesteś zainteresowany. Pasta do zębów z fluorem dla dzieci jest bezpieczna i skuteczna, ale Twój dentysta może mieć lepsze rekomendacje.

Najważniejsze, jeśli chodzi o pasty do zębów z fluorem dla dzieci jest ograniczenie jego ilości. Zawsze nadzoruj dzieci poniżej 3 roku życia podczas szczotkowania zębów, aby upewnić się, że nie połykają więcej pasty niż jest to absolutnie konieczne.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących pasty do zębów z fluorem dla dziecilub zastanawiasz się dlaczego nie powinieneś używać pasty z fluorem, skontaktuj się z The Super Dentists już dziś! Zadzwoń do nas pod numer 1 (855) GO SUPER, lub umów się na wizytę online. Chętnie porozmawiamy o wszystkim, co związane z pasta do zębów z fluorem dla dzieci aby zapewnić Twojemu dziecku optymalną opiekę w gabinecie stomatologicznym i poza nim!

Czy pasta do zębów z fluorem jest bezpieczna dla dzieci i maluchów? was last modified: Grudzień 1st, 2021 przez Zapalaj widoczność