Co należy zrobić, jeśli moje dziecko wyszczerbi sobie zęba?

Zęby Twojego dziecka są bardzo ważnym elementem procesu dorastania. Są one również kluczowe dla wielu etapów na drodze do dorosłości, takich jak pierwszy ząb, samodzielne szczotkowanie zębów, aparaty ortodontyczne i wkładki, a także te zabawne uśmiechy z przerwami w zębach, kiedy dziecko traci ząb. Przez większość czasu zęby kojarzą się z miłymi wspomnieniami.

Jednak nie zawsze są one tak "radosne". Dzieje się tak dlatego, że straszne dziecko lub wyszczerbiony ząb u niemowlęcia lub małego dziecka jest również dość powszechne w okresie dzieciństwa. Na szczęście większość dzieci doświadcza wyszczerbienia zęba kiedy ich pierwotne zęby są jeszcze obecne, które w końcu ustąpią miejsca zębom wtórnym lub dorosłym.

The Super Dentiststo najlepsza w San Diego stomatologia dziecięcaw przeszłości mieliśmy do czynienia z przypadkami ukruszenia się zębów. Kiedy wyszczerbiony ząb u dziecka rodzice mają mnóstwo pytań - a my mamy na nie odpowiedzi, więc czytaj dalej!

Jak często zdarzają się wyszczerbione zęby u niemowląt i małych dzieci?

Jak często zdarzają się wyszczerbione zęby u niemowląt i małych dzieci? O wiele częściej niż mogłoby się wydawać. Dzieci są ciekawskie i uwielbiają odkrywać - nawet w ograniczonych przestrzeniach - i z pewnością przytrafi im się jakiś wypadek.

Na przykład Wyszczerbiony przedni ząb u dziecka może się zdarzyć podczas różnych czynności - uderzania o przedmioty, upadku podczas próby chodzenia lub gryzienia zabawki.

Z naszego punktu widzenia w The Super Dentists - wyszczerbiony ząb u dziecka wyszczerbiony ząb u malucha jest powszechne i często nie stanowi większego problemu. Zawsze służymy pomocą w tym powszechnym nagłym przypadku stomatologicznym!

Co robić, gdy Twoje Dziecko wybiło sobie ząb

Więc Twoje dziecko ma wyszczerbiony ząb - co robić dalej? Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest zachowanie spokoju. Zanim zawieziesz dziecko do dentysty lub szpitala w celu uzyskania pomocy, wykonaj poniższe czynności:

  • Sprawdź, czy dziecko nie ma problemów z oddychaniem lub przełykaniem. Może to oznaczać, że połknęło część ukruszonego zęba. W takim przypadku należy natychmiast udać się na pogotowie.
  • Zbadaj dziecko pod kątem ewentualnych urazów jamy ustnej (krwawienie, ból dziąseł lub szczęki itp.) Jeśli uraz wydaje się szczególnie pilny, udaj się do pogotowia ratunkowego. W przeciwnym razie umów się na wizytę u Super Dentystów.
  • Spróbuj znaleźć brakujący fragment zęba (jeśli nie został połknięty). Jeśli jest on wystarczająco mały, istnieje szansa, że można go przykleić z powrotem na miejsce. Jeśli uda Ci się odnaleźć brakujący fragment zęba, umieść go w czystym, szczelnym pojemniku i przynieś ze sobą do gabinetu The Super Dentists.

Aby umówić się na wizytę w normalnych godzinach pracy, zadzwoń pod numer 1 (855) GO SUPER lub wyślij SMS pod numer 1-844-765-1234. The Super Dentists to #1 dentystą dziecięcym w nagłych wypadkach w San Diego. Więc jeśli Twoje dziecko wyszczerbiło ząbjesteśmy tutaj, aby pomóc!

Oznaki, że Twoje Dziecko mogło ukruszyć sobie ząb

Jak rozpoznać, czy Twoje dziecko ma wyszczerbiony przedni ząb lub Twój maluch ma wyszczerbiony ząb? Niektóre oznaki są oczywiste, podczas gdy inne są bardziej subtelne do wykrycia. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

  • Krwawienie z zębów lub dziąseł
  • Ból w okolicy wyszczerbionego zęba dziecka
  • Problemy z jedzeniem lub mówieniem
  • Obrzęk dziąseł lub przebarwienie wyszczerbionego zęba dziecka

W zależności od tego, jak małe jest Twoje dziecko, może ono nie być w stanie wyjaśnić, co się stało, a nawet czy ma wyszczerbiony ząb.

Jak tymczasowo Naprawić wyszczerbiony ząb w domu

Nie zalecamy podejmowania prób naprawiania wyszczerbionego zęba dziecka w domu. W rzeczywistości, próby naprawy wyszczerbionego zęba dziecka lub wyszczerbionego zęba u dziecka lub malucha na własną rękę mogą w rzeczywistości pogorszyć problem. Zamiast tego zdaj się na wyszkolonego specjalistę, takiego jak w The Super Dentists. Zapewnimy Ci odpowiednią opiekę i sprawimy, że Twoje dziecko w mgnieniu oka wróci do jedzenia i zabawy.

Kiedy Twoje dziecko ukruszyło sobie ząbnatychmiast skontaktuj się z Super Dentystami, a my zajmiemy się i naprawimy ząb Twojego dziecka tak szybko, jak to możliwe!

Co zaleci dentysta dla mojego Wyszczerbiony ząb dziecka?

The Super Dentists pomogło setkom dzieci w tej szczególnej sytuacji stomatologicznej, a my jesteśmy tutaj, aby pomóc Twojemu dziecku z wyszczerbionym zębem. Często zdarza się, że rodzice wpadają w panikę zaraz po wypadku, w wyniku którego doszło do ukruszenia zęba, ale nie ma takiej potrzeby, ponieważ The Super Dentists pomoże przywrócić uśmiech Twojego dziecka natychmiast!

Po dokładnym zbadaniu wyszczerbionego zęba dzieckaStomatolodzy The Super Dentists mają dwie możliwości, aby go naprawić:

  1. Przymocować wyszczerbiony przedni ząb Twojego dziecka/dziecka/dziecka wyszczerbiony przedni ząb (jeśli jest to możliwe).
  2. Nałożenie materiału łączącego (w przypadku większych wyszczerbionych zębów) po wygładzeniu wszelkich poszarpanych lub ostrych krawędzi z wyszczerbionego zęba dziecka.

Każdy wyszczerbiony ząb jest inny i wymaga innej opieki (w gabinecie i w domu), ale nasi dentyści zapewnią Ci wszystkie niezbędne instrukcje, abyś mógł prawidłowo dbać o ząb w domu. W zależności od tego, jak wyrżnięty ząb dziecka W zależności od tego, jak został naprawiony ząb dziecka, możliwe są również specjalne ograniczenia dietetyczne.

Jeśli ząb Twojego dziecka jest wynikiem ubytków, The Super Dentists oferuje najlepsze pediatryczne usługi leczenia ubytków w południowej Kalifornii. Pomożemy Twojemu dziecku wprowadzić optymalnych nawyków w zakresie opieki stomatologicznej aby wzmocnić zęby i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia odprysków i złamań. Upewnij się, że zarezerwuj wizytę jak najszybcieja The Super Dentists już dziś przywróci uśmiech i pewność siebie Twojemu dziecku!

Co robić, gdy Ty lub Twoje dziecko wyrżniecie sobie zęba was last modified: Grudzień 1st, 2021 by Zapal widoczność