Olśniewająca kolekcja CO. by Colgate, skierowana do pokolenia Gen Z, nie tylko doskonale wygląda w każdej łazience, ale zawiera również innowacyjne (i delikatne) produkty, takie jak odplamiacz bez spłukiwania.

Sarah Han

Po roku, jaki wspólnie przeżyliśmy, trudno nie zauważyć, że zrezygnowaliśmy z profesjonalnych usług, w tym z przeprowadzanego dwa razy do roku czyszczenia zębów. Jednak w pewnym sensie stały się one również źródłem motywacji - przynajmniej dla mnie osobiście - do zainwestowania większej ilości pieniędzy w moją rutynę dbania o jamę ustną (i w ogóle dbania o siebie). Ku przerażeniu mojego dentysty, który delikatnie przypomina mi o regularnym nitkowaniu zębów za każdym razem, gdy przychodzę na wizytę, nie robiłam zbyt wiele poza szczotkowaniem zębów dwa razy dziennie.

Ale z przyjemnością informuję, że od czasu ostatniego czyszczenia, które odbyło się na kilka miesięcy przed zamknięciem całego Nowego Jorku w marcu 2020 roku, robię stopniowe postępy. Nitkuję zęby na noc, a nawet zaczęłam używać płynu do płukania ust (wiem, przełomowe), ale nadal nie jestem zachwycona pielęgnacją jamy ustnej jako taką. I tu właśnie pojawia się nowa submarka Colgate skierowana do generacji Z i młodych Millenialsów (pozdrawiam, ja) o nazwie CO. by Colgate.

Przyznam, że perłowe, holograficzne opakowania początkowo mnie przyciągnęły, ale chciałam wziąć produkty w swoje ręce i wypróbować je na własnej skórze - tak, by móc się przekonać, że to nie tylko szum informacyjny. Dorastałam używając produktów Colgate, więc mam do nich pewne zaufanie, ale aby poznać szczegóły kolekcji, zwróciłam się do Liz Suspanic, menedżera marki Colgate ds. innowacji w pielęgnacji jamy ustnej.

Przez cały czas trwania dzikiej, nieprzewidywalnej pandemii i wszystkich jej wariantów, wiele osób - w tym nasi superbohaterowie i redaktorzy Allure - zwracało się ku swoim zabiegom pielęgnacyjnym, aby się odstresować i zadbać o siebie. Firma Colgate dostrzegła lukę na rynku produktów do higieny jamy ustnej (w końcu każdy musi codziennie myć zęby), zwłaszcza w odniesieniu do rosnącej grupy entuzjastów urody z pokolenia Gen Z, nastawionych na integrację. Badania przeprowadzone przez markę doprowadziły do powstania nazwy CO., która jest skrótem od Colgate i "odzwierciedla etos marki oraz to, co reprezentuje: społeczność, kolekcję, zaufanie i współpracę" - mówi Suspanic.

Osobiście uważam, że kampania marki jest zgodna z jej nazwą, ale ostatecznie najbardziej zależy mi na tym, czy produkty działają. Tak więc, bez dalszego zastanawiania się, przyjrzyjmy się bliżej wszystkim siedmiu produktom:

Na początek różdżka It's Lit Overnight Whitening Wand, która składa się tylko z czterech składników: alkoholu, wody, nadtlenku wodoru i kopolimeru akrylany/oktyloakrylamidu. Sarah Winter, stomatolog z certyfikatem i założycielka Sarah Winter Dental w La Jolla w Kalifornii, twierdzi, że nadtlenek wodoru ma "dobrze udokumentowane osiągnięcia jako składnik wybielający, przenikający przez głębsze warstwy zębów i rozbijający związki powodujące przebarwienia". Według Kami Hoss, stomatologa z certyfikatem i dyrektora generalnego The Super Dentists w San Diego, kopolimer akrylany/oktyloakrylamid jest środkiem tworzącym film i utrwalającym, który jest odporny na działanie wody, dzięki czemu nadtlenek wodoru może pozostać na zębach dłużej.

Obydwie firmy przestrzegają jednak przed stosowaniem większej dawki niż zalecana (jedno do dwóch kliknięć na cztery zęby) lub pozostawieniem formuły na zbyt długo, ponieważ może to spowodować nadwrażliwość zębów i dziąseł, a nawet długotrwałe uszkodzenie szkliwa. (W przypadku krótkotrwałego podrażnienia, Winter twierdzi, że na ratunek przyjdzie łagodzący żel z witaminą E).

Po dwóch tygodniach ciągłego stosowania, ta niekosztowna kuracja ma sprawić, że Twoje zęby będą wyglądały na jaśniejsze nawet o trzy odcienie. Podoba mi się koncepcja różdżki wybielającej, ale formuły są zwykle tak ciężkie, że nie mogę zasnąć przed jej zmyciem. (Może to tylko ja.) Jednak to serum jest tak lekkie i ledwo wyczuwalne, a aplikator w postaci szczoteczki nigdy nie przesadza z dozowaniem.

Suspanic powiedział mi, że różdżka tworzy "powłokę, która pozwala na powolne uwalnianie i przedłużoną [przez noc] ekspozycję aktywnego składnika, nadtlenku wodoru". Rano na zębach pojawią się białe "plamy", które łatwo usuniesz szczoteczką do zębów. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zdecydowanie zauważyłam mniejsze zażółcenie zębów (czy wspomniałam, że jestem zapaloną kawoszką?), ale naprawdę musisz być konsekwentna przez okres trzech do czterech tygodni (tak jak zaleca Winter), aby uzyskać najlepsze rezultaty - i, oczywiście, utrzymywać swoje regularne nawyki szczotkowania i nitkowania zębów.

The Later, Stains! Piankowy płyn do płukania jamy ustnej zapobiegający powstawaniu plam to prawdopodobnie najbardziej innowacyjny produkt z całej grupy, głównie dlatego, że jest to płyn do płukania jamy ustnej, który nie wymaga dokładnego płukania i "pomaga zapobiegać przywieraniu codziennych plam do zębów" - wyjaśnia Suspanic. Po wpłukaniu do ust zwiewnej, miętowej pianki przez maksymalnie minutę, wystarczy wypluć jej nadmiar i gotowe.

Ale jak to właściwie jest z zapobieganiem powstawaniu przebarwień? Laura Lam-Phaure, chemik kosmetyczny, przedstawia swoją najlepszą hipotezę. "Ponieważ większość pirofosforanów uważa się za środki przeciwpróchnicze, pirofosforan disodowy pomaga zapobiegać tworzeniu się kamienia na zębach poprzez kontrolowanie mineralizacji" - mówi. Kamień nazębny, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem, to stwardniała warstwa bakterii spowodowana nagromadzeniem się płytki nazębnej w miarę upływu czasu - a dzieje się to w wyniku mineralizacji przez jony wapnia i fosforanu znajdujące się w ślinie, jak łaskawie wyjaśnia Lam-Phaure, gdy zadaję kolejne pytania. Zwraca ona również uwagę na chlorek cetylopirydyniowy, składnik antyseptyczny, który chroni zęby przed płytką nazębną, zapaleniem dziąseł, a co za tym idzie - przebarwieniami.

Większość płynów do płukania jamy ustnej jest zbyt ostra i niemalże kłująca, więc ten słodki, nie przytłaczający miętowy smak jest tak miłą niespodzianką. Płyn ma też znacznie mniejszą gęstość, co sprawia, że jest naprawdę przyjazny dla użytkownika. Dodatkowo, uzyskuje się przyjemny efekt odświeżenia, który stanie się jeszcze bardziej istotny i pomocny, gdy będziemy zbliżać się do "normalnych czasów" (czyli pewnego dnia będziemy przebywać w bliskim sąsiedztwie ludzi bez noszenia masek).

The Later, Stains! to prawdopodobnie najbardziej innowacyjny produkt z całej grupy, głównie dlatego, że jest to płyn do płukania jamy ustnej, który nie wymaga dokładnego płukania i "pomaga zapobiegać przyleganiu codziennych plam do zębów" - wyjaśnia Suspanic. Po wpłukaniu do ust zwiewnej, miętowej pianki przez maksymalnie minutę, wystarczy wypluć jej nadmiar i gotowe.

Ale jak to właściwie jest z zapobieganiem powstawaniu przebarwień? Laura Lam-Phaure, chemik kosmetyczny, przedstawia swoją najlepszą hipotezę. "Ponieważ większość pirofosforanów uważa się za środki przeciwpróchnicze, pirofosforan disodowy pomaga zapobiegać tworzeniu się kamienia na zębach poprzez kontrolowanie mineralizacji" - mówi. Kamień nazębny, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym pojęciem, to stwardniała warstwa bakterii spowodowana nagromadzeniem się płytki nazębnej w czasie - a dzieje się to poprzez mineralizację dzięki jonom wapnia i fosforanu znajdującym się w ślinie" - wyjaśnia łaskawie Lam-Phaure, gdy zadaję kolejne pytania. Zwraca ona również uwagę na chlorek cetylopirydyniowy, składnik antyseptyczny, który chroni zęby przed płytką nazębną, zapaleniem dziąseł, a co za tym idzie - przebarwieniami.

Większość płynów do płukania jamy ustnej jest zbyt ostra i niemalże kłująca, więc ten słodki, nie przytłaczający miętowy smak jest tak miłą niespodzianką. Płyn ma też znacznie mniejszą gęstość, co sprawia, że jest naprawdę przyjazny dla użytkownika. Dodatkowo uzyskuje się przyjemny efekt odświeżenia, który stanie się jeszcze bardziej istotny i pomocny, gdy będziemy zbliżać się do "normalnych czasów" (czyli pewnego dnia będziemy przebywać w pobliżu ludzi bez noszenia masek).

Moje dziąsła są nieco zbyt wrażliwe na urządzenia LED, ale Winter zapewnia mnie, że technologia zastosowana w zestawie SuperNova Rechargeable At-Home Teeth Whitening Kit jest solidna, zwłaszcza gdy używa się jej z rozwagą i zgodnie z zaleceniami. Twierdzi, że mogą go bezpiecznie używać starsze nastolatki i potwierdza, że jest to skuteczny sposób na podtrzymanie efektów zabiegów przeprowadzanych w gabinecie. Według Suspanic połączenie światła LED i serum na bazie nadtlenku wodoru sprawia, że uśmiech staje się jaśniejszy nawet o sześć odcieni w ciągu zaledwie dziesięciu dni.

Pia Lieb, stomatolog z Nowego Jorku i Brian Harris, stomatolog z Arizony, są fanami zestawu do wybielania zębów Colgate Optic White At-Home Teeth Whitening Kit - dla porównania, zestaw SuperNova Rechargeable At-Home Teeth Whitening Kit wydaje się być jego delikatniejszą wersją.

Pasta do zębów Oh So Dazzling ma wszystko po trochu. Zawiera monofluorofosforan sodu, jeden z trzech rodzajów fluorków zatwierdzonych przez Food and Drug Administration (FDA) do ochrony przed ubytkami, jak twierdzi Hoss. Lam-Phaure dodaje, że składnik ten wzmacnia szkliwo i remineralizuje próchnicę.

Jako wybielająca pasta do zębów pomaga usuwać przebarwienia powierzchniowe za pomocą krzemionki (środka ściernego używanego do polerowania zębów i usuwania osadów) oraz nadaje zębom bielszy wygląd dzięki naszemu drogiemu przyjacielowi, nadtlenkowi wodoru. Osobiście nie przepadam za zbyt miętowymi pastami do zębów, więc ten słodko-miętowy smak trafia w punkt.

Chcesz zmniejszyć swój wpływ na środowisko? Możesz zacząć od zastąpienia plastikowych tubek bezwodną pastą do zębów CO. to Go On-The-Go Anticavity Toothpaste Tabs. Pasta do żucia w kształcie M&M zawiera wzmacniający szkliwo fluor, który może również zminimalizować widoczność łagodnych, powierzchownych przebarwień - jak wyjaśniła Rhonda Kalasho, dyplomowany dentysta z Los Angeles, w rozmowie z Allure.

Chociaż są to pierwsze pasty do zębów w formie tabletek, jakie kiedykolwiek wypróbowałam, pozostawiają miłe wrażenie. Nie ma bałaganu związanego z wrzucaniem tabletki i bardzo ładnie spieniają się w jamie ustnej, tak jak zwykła pasta do zębów.

Od dawna nie używałam manualnej szczoteczki do zębów, ale jeśli kiedykolwiek będę potrzebowała kompaktowej, bezproblemowej szczoteczki do zębów na szybki wyjazd, na pewno zabiorę ze sobą manualną szczoteczkę do zębów TLC. Jest wyposażona w wygodny, mocny uchwyt, ma bardzo miękkie włosie, które jest niezwykle delikatne dla zębów i dziąseł, a jej wygląd jest o wiele przyjemniejszy niż jakiegokolwiek hotelowego lub dentystycznego gratisu, z którym się kiedykolwiek zetknęłam.

Po wypróbowaniu całej kolekcji mogę z całą pewnością stwierdzić, że wiele z tych produktów znajdzie się w mojej codziennej rotacji. Jeśli intrygują Cię estetyczne produkty do pielęgnacji jamy ustnej lub nie wiedziałaś, że masz takie możliwości do wyboru, to CO. by Colgate najprawdopodobniej jest również w Twoim guście.

Całą kolekcję można kupić w sklepie internetowym ulta.com lub co.colgate.com w cenie od 8 do 129 dolarów.

Ten artykuł autorstwa Sarah Han został pierwotnie opublikowany na Allure.com 4/30/21.

AllureI "Fajne" produkty do higieny jamy ustnej, o których nie wiedziałeś, że są Ci potrzebne was last modified: Maj 21, 2021 przez Super Dentyści