...Zdaniem stomatologów

Fluor zespołowy czy nie, istnieje zalecana przez dentystów pasta do zębów, która pomoże Ci usunąć przebarwienia powierzchniowe, wzmocnić szkliwo i przywrócić nieco tego perłowo-białego blasku, którego poszukujesz.

Choć nie sprawią one, że Twoje zęby natychmiast staną się o kilka odcieni jaśniejsze, jak w przypadku leczenia w gabinecie stomatologicznym, wybielające pasty do zębów są dobrym rozwiązaniem do stosowania w domu, które może pomóc w subtelnym usuwaniu przebarwień, zmniejszeniu widoczności zażółcenia i ogólnej poprawie stanu zdrowia jamy ustnej. Podczas gdy nadtlenek jest nadal złotym standardem, jeśli chodzi o wybielanie uśmiechu, osoby obawiające się jego ostrego działania mają do dyspozycji wiele alternatywnych składników - takich jak fluor, uwodniona krzemionka i węgiel drzewny - które mogą poznać.

Cofnijmy się na chwilę i omówmy kilka podstawowych kwestii. Kami Hoss, ortodonta z San Diego, podkreśla, jak ważne jest uwzględnienie przyczyn powstawania plam i przebarwień zębów, tj. jedzenia i napojów (pozdrawiam, kawa i czerwone wino), palenia tytoniu, starzenia się, przyjmowanych leków itp. Każdy powinien dokładnie ocenić skład pasty do zębów i omówić go ze swoim dentystą, aby upewnić się, że dokonuje właściwego wyboru - dodaje. W przeciwnym razie mogą wystąpić negatywne, długotrwałe skutki, które będą sprzeczne z celem, do którego dążysz - na przykład uszkodzone szkliwo i przebarwienia zębów przy zastosowaniu niewłaściwych składników.

Spójrzmy jednak na jasną stronę. "Na rynku dostępnych jest wiele dobrych produktów do wybielania, które, jeśli są prawidłowo stosowane, nie niszczą zębów" - mówi Mark Wolff, profesor New York University College of Dentistry. Wolff zaleca jednak, aby ludzie mieli realistyczne oczekiwania. Test tkankowy", który można zobaczyć w reklamach - przyłożenie białej chusteczki do przedniej części zęba i oczekiwanie takiego samego koloru - jest po prostu nierealistyczny" - mówi. "Oczekiwanie, że zęby będą olśniewająco białe nawet po wybielaniu, nie zawsze jest możliwe".

Kolejna rada? Unikaj pasty do zębów z węglem drzewnym. Niepotwierdzone twierdzenia, które można znaleźć w Internecie, nie są tego warte, ponieważ "niektóre dowody wskazują, że długotrwałe stosowanie węgla aktywnego w paście do zębów może potencjalnie ścierać szkliwo, a nawet przyciemniać zęby" - mówi Hoss. Kolejna warstwa, zębina, jest bardziej miękka i naturalnie ma bardziej żółty wygląd, więc nie chcesz osiągnąć takiego poziomu narażenia.

Pamiętając o tych wszystkich informacjach, zacznij od 13 najlepszych wybielających past do zębów, zalecanych przez ekspertów. Połącz wybraną pastę z zaufaną szczoteczką elektryczną i szczotkuj zęby - co najmniej dwie minuty na sesję, dwa razy dziennie, bez wyjątków. (Aha, i nie zapomnij o nitce dentystycznej).

Kliknij ten link, aby zapoznać się z listą zaleceń.

Ten artykuł autorstwa Marci Robin i Sarah Han został pierwotnie opublikowany na stronie Allure.com 22 grudnia.

AllureI 13 najskuteczniejszych wybielających past do zębów was last modified: Styczeń 4th, 2021 by Superstomatolodzy