Próchnica zębów (dental caries) stanowi poważny problem dla dzieci na całym świecie. Może ona nie tylko powodować bolesne dolegliwości w jamie ustnej, ale ma również wpływ na inne dziedziny życia dziecka. Przeanalizujmy pięć przerażających faktów, które każdy rodzic powinien znać na temat próchnicy zębów u dzieci.

Udostępnij ten obraz na swojej stronie


Prosimy o dołączenie do tej grafiki adresu https://www.thesuperdentists.com.


’Terrifying


  1. Próchnica zębów u dzieci występuje częściej niż otyłość, astma i cukrzyca we wczesnym dzieciństwie.

Według Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD), próchnica zębów jest najczęstszą przewlekłą chorobą wieku dziecięcego. W rzeczywistości AAPD podaje, że próchnica zębów u dzieci jest cztery razy częstsza niż otyłość we wczesnym dzieciństwie, pięć razy częstsza niż astma i 20 razy częstsza niż cukrzyca.

  1. Nieleczona próchnica może zagrażać życiu.

Nieleczona próchnica została powiązana z bólem i infekcjami, które zakłócają zdolność dziecka do jedzenia, mówienia, zabawy i nauki, donosi Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Dodatkowo, niektóre badania wskazują, że może istnieć bezpośredni związek między nieleczoną próchnicą zębów a chorobami serca, udarem, chorobami płuc i innymi stanami zagrażającymi życiu.

  1. Próchnica zębów dotyka dzieci w każdym wieku.

Próchnica zębów występuje u 21% dzieci w wieku od 2 do 5 lat oraz u 51% dzieci w wieku od 6 do 11 lat. CDC zauważa również, że nieleczona próchnica zębów występuje u 9% dzieci w wieku od 2 do 5 lat i 15% dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

  1. Zarówno dzieci jak i nastolatki są podatne na próchnicę.

CDC wskazuje, że 37% amerykańskich dzieci w wieku od 2 do 8 lat doświadcza próchnicy w zębach podstawowych, a 58% amerykańskich nastolatków obecnie ma lub miało próchnicę.

  1. Próchnica zębów może negatywnie wpływać na wyniki dziecka w szkole.

Stowarzyszenie Państwowych i Terytorialnych Dyrektorów Stomatologicznych (ASTDD) podaje, że 51 milionów godzin szkolnych jest traconych rocznie z powodu próchnicy lub innych chorób związanych z zębami. Badania wskazują również, że dzieci o słabym zdrowiu jamy ustnej częściej niż inni doświadczają bólu zębów, opuszczają zajęcia i osiągają słabe wyniki w szkole.

The Super Dentists jest jednym z najwyżej ocenianych pediatrycznych praktyk stomatologicznych w San Diego. Leczymy próchnicę zębów u dzieci, ubytki i inne problemy zdrowotne jamy ustnej. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 1 (855) GO SUPER.

5 Terrifying Facts About Childhood Tooth Decay was last modified: Listopad 13th, 2018 przez. Super Dentyści