Plomby dentystyczne to bezpieczne, cienkie plastikowe powłoki nakładane na wierzchołki i boki zębów dziecka. Plomby są wykonane z tego samego rodzaju materiałów, które są używane do białych wypełnień. Zazwyczaj plomby dla dzieci są szczotkowane na pierwotnych i stałych zębach trzonowych i dwójkowych, aby chronić je przed próchnicą. Ponieważ szczotkowanie zębów trzonowych może być trudne, aby wyczyścić szczeliny, plomby stomatologiczne tworzą tarczę ochronną, dzięki której płytka nazębna i pokarm nie osadzają się w rowkach zęba.

Najlepszy czas na założenie plomb na zęby mleczne to krótki okres po ich wyrżnięciu się w jamie ustnej. Nakładanie plomb dentystycznych jest łatwe i bezbolesne. Są one malowane na zębie, a po wyschnięciu tworzą barierę, która chroni ząb przed próchnicą. Plomby dla dzieci mogą być stosowane przez wiele lat. Super Stomatolodzy sprawdzają przy każdej wizycie stan plomb i informują o konieczności ich ponownego nałożenia.

Lakowanie zębów mlecznych jest zalecane, ponieważ zęby mleczne są dużo bardziej miękkie niż zęby stałe. Plomby dla dzieci i nastolatków mogą być korzystne w zapobieganiu ubytków, zwłaszcza jeśli są one narażone na ryzyko próchnicy z powodu złej diety lub nawyków szczotkowania. Nawet dorośli mogą odnieść korzyści z dodatkowej ochrony, jaką zapewniają plomby stomatologiczne.

Zapytaj swojego dentysty, czy plomby stomatologiczne są zalecane dla Ciebie i Twoich dzieci. Pamiętaj, że nawet jeśli Ty i Twoje dzieci macie założone plomby, nadal konieczne jest szczotkowanie i nitkowanie zębów dwa razy dziennie. Aby chronić swoje plomby, powstrzymaj się od żucia lodu, ziaren popcornu i innych przedmiotów, które mogą uszkodzić plomby.

Więcej na: http://dentystawroclaw.net.pl