Zespół ciasnoty językowej - przyczyny, leczenie i inne informacje

Ankyloglosja - bardziej znana pod nazwą wiązanie języka - to wrodzone schorzenie, które powoduje ograniczenie ruchomości języka. Z tą wadą rodzi się od 5 do 10% populacji Stanów Zjednoczonych. Stan ten może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych jamy ustnej, w tym:

  • Ograniczenie drożności dróg oddechowych (oddychania)
  • Problemy z mową
  • Ból podczas karmienia piersią u matek
  • Problemy z żuciem i połykaniem

Ponieważ schorzenie to jest tak powszechne, prawdopodobnie znasz kogoś - członka rodziny, przyjaciela, kolegę lub znajomego - kto mógłby odnieść korzyści z leczenia dziecka metodą "tongue tie". Jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez rodziców dzieci cierpiących na tę przypadłość brzmi: "Gdzie w pobliżu znajdę dentystę specjalizującego się w leczeniu pląsawicy języka?".

The Super Dentists, wiodąca w San Diego placówka stomatologii dziecięcej, może pomóc. Wyjaśnimy, co jest przyczyną powstawania opaski na języku, omówimy możliwości leczenia opaski na języku u noworodków i upewnimy się, że opaska na języku nie jest stanem, który może wpłynąć na całe życie.

Przyczyny i leczenie cieśni języka

Co to jest opaska językowa? Mały fragment tkanki pod językiem - zwany wędzidełkiem językowym - zazwyczaj rozdziela się po urodzeniu. Dzięki temu język jest całkowicie elastyczny. Wiązanie języka powstaje, gdy wędzidełko językowe pozostaje przyczepione. Wiązanie języka ogranicza ruchomość języka i jest przyczyną różnych problemów zdrowotnych jamy ustnej.

Przyczyny powstawania opaski na języku są wyłącznie wrodzone. Stan ten nie jest spowodowany wypadkiem ani urazem - jest to problem związany z narodzinami i jest zaskakująco łatwy do leczenia.

Jednym z głównych objawów opaski językowej są problemy z mową. W wielu przypadkach u dzieci błędnie diagnozuje się inne schorzenia, podczas gdy zwykłe leczenie opaski językowej załatwia sprawę!

Leczenie opaski językowej jest stosunkowo proste. Stomatolodzy i chirurdzy szczękowi po prostu podcinają wędzidełko językowe, aby umożliwić językowi swobodne poruszanie się. Procedura ta jest wykonywana za pomocą sterylnych nożyczek lub lasera. Ponieważ tkanka ta ma minimalną liczbę zakończeń nerwowych i przepływ krwi, ból jest minimalny, a rezultaty zabiegu wiązania języka są widoczne natychmiast.

Nie wiesz, jak postępować w przypadku cieśni języka (ankyloglosji)? - Superstomatolodzy mogą pomóc!

W przypadku leczenia opaski na języku i innych zabiegów stomatologicznych u dzieci, należy pamiętać o trzech najważniejszych grupach wiekowych:

  • Wiek 1 lat - dziecko powinno odwiedzić stomatologa dziecięcego nie później niż po ukończeniu pierwszego roku życia.
  • 4. rok życia - do 4. roku życia należy zająć się problemami stomatologicznymi, takimi jak więź językowa lub problemy spowodowane złymi nawykami (ssanie kciuka, używanie smoczka itp.).
  • Wiek 7 lat - zaleca się wizytę u ortodonty przed ukończeniem 7 lat. Ponieważ złe nawyki i inne problemy, takie jak ubytki i opaska na języku, zostały już usunięte, ortodonta sprawdzi prawidłowe ustawienie zębów i inne związane z tym problemy zdrowotne jamy ustnej.

Zdrowie jamy ustnej jest powiązane z ogólnym samopoczuciem. Co roku ponad 50 milionów godzin lekcyjnych jest opuszczanych z powodu problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Obwiązanie języka, bóle zębów i inne problemy mają wpływ na wszystkie aspekty życia, od umiejętności społecznych po wyniki w nauce. A ponieważ zły stan zdrowia zębów może powodować problemy ze snem, trudno przecenić efekt domina, jaki wywołuje zdrowie jamy ustnej.

Super Stomatolodzy oferują najwyższej jakości usługi w zakresie stomatologii dziecięcej i ortodoncji - odwiedź nas już dziś!

Gdzie mogę znaleźćGdzie w pobliżu mnie znajdę stomatologa zajmującego się plątaniną języka?

Jeśli chodzi o leczenie pląsawicy i inne usługi stomatologii dziecięcej, The Super Dentists jest tu po to, aby służyć Tobie i Twojej rodzinie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być Twoim rodzinnym dentystą i ortodontą, oferując kompleksową i niedrogą opiekę zdrowotną.

Przyjdź do jednej z naszych sześciu placówek w hrabstwie San Diego lub zadzwoń pod numer 1 (855) GO SUPER, aby uzyskać więcej informacji. Dziękujemy za odwiedzenie strony The Super Dentists!

Wiązanie języka was last modified: Marzec 19th, 2019 by Zapal widoczność