Wrażliwość zębów jest bardzo powszechnym schorzeniem, które dotyka jednego na ośmiu Amerykanów. Jednym z najbardziej zauważalnych skutków tego stanu jest ekstremalna wrażliwość na zimne lub gorące pokarmy i napoje. Na szczęście nadwrażliwość zębów można leczyć, nawet jeśli nie masz dostępu do niedrogiej opieki stomatologicznej. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć nadwrażliwość zębów.

Zmień swoją dietę

Jedną z głównych przyczyn nadwrażliwości zębów jest ścieranie się szkliwa, a niektóre spożywane przez nas pokarmy mogą się do tego przyczyniać. Jeśli masz wrażliwe zęby, staraj się unikać spożywania dużej ilości kwaśnych pokarmów (takich jak cytrusy lub kwaśne potrawy), ponieważ kwas osłabia szkliwo zębów. Powinieneś również unikać pokarmów lepkich, zawierających skrobię lub cukier, ponieważ lepkie resztki pozostawione na zębach przyciągają płytkę nazębną i powodują jej zaleganie. Płytka nazębna nie tylko zjada szkliwo, ale również powoduje ubytki, więc obserwowanie tego, co jesz, jest prostym środkiem, który możesz podjąć, aby utrzymać niskie koszty opieki dentystycznej. Jeśli musisz jeść kwaśne lub lepkie pokarmy, pamiętaj o dokładnym umyciu zębów po jedzeniu, aby usunąć wszelkie pozostałości pozostawione na zębach.

Zmień szczoteczkę do zębów i pastę do zębów

Innym tanim sposobem na wrażliwe zęby jest zmiana szczoteczki i pasty do zębów. Szczoteczki do zębów o twardym włosiu mogą w rzeczywistości ścierać szkliwo, dlatego upewnij się, że używasz szczoteczki o miękkim włosiu. Należy również uważać podczas szczotkowania zębów; zbyt mocne szorowanie zębów jest szkodliwe dla szkliwa, nawet przy użyciu miękkiej szczoteczki. Możesz również kupić specjalną pastę do zębów przeznaczoną specjalnie dla wrażliwych zębów. Takie pasty pomagają odbudować szkliwo i odczulają zęby. Dostępnych jest wiele różnych marek, więc o rekomendacje zapytaj swojego dentystę.

 

Jeśli te niedrogie rozwiązania w zakresie pielęgnacji zębów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, porozmawiaj z dentystą. Nadwrażliwość Twoich zębów może być spowodowana trwającym problemem, takim jak zgrzytanie zębami lub brak fluoru. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na uniknięcie wrażliwych zębów jest właściwa higiena jamy ustnej. Aby uzyskać więcej informacji na temat nadwrażliwości zębów, zapoznaj się z tym wpisem lub zapytaj swojego dentystę.

Więcej na: http://dentystawroclaw.net.pl