Jeśli nie jesteś pewien, kiedy zabrać swoje dziecko do dentysty, nie jesteś sam. Jedno jest jednak pewne: nigdy nie należy czekać, aż będzie za późno na profilaktyczną opiekę stomatologiczną. Jeśli pierwszą wizytą dziecka w gabinecie stomatologicznym jest wizyta w nagłym wypadku, to z pewnością czekaliście zbyt długo!

Aby ustalić najlepszy sposób postępowania w przypadku opieki stomatologicznej nad dzieckiem, lepiej zadać sobie pytanie: jak często powinienem zabierać dziecko do dentysty? Nie ma żadnych solidnych wzorców dla zalecanych częstotliwości wizyt u dentysty, ale zawsze najlepiej jest błądzić po stronie lepszego zdrowia zębów - innymi słowy, w razie wątpliwości, idź i umów się na wizytę.

The Super Dentists, San Diego premier stomatologii dziecięcej, zawsze stawia zdrowie zębów dziecka na pierwszym miejscu, a jednocześnie sprawia, że każda wizyta jest całkowicie zabawna i niezapomniana. Jeden na pięciu dzieci w San Diego jest Super Dentists dziecko - i dzięki naszej unikalnej, pacjenta podejściem, dzieci nie mogą się doczekać, aby odwiedzić nasze biura stomatologiczne!

Znaczenie regularnej opieki stomatologicznej dla dzieci

Biorąc pod uwagę obecny stan zdrowia stomatologii dziecięcej [CB1] w Kalifornii i w całych Stanach Zjednoczonych, to normalne, że zastanawiasz się, kiedy zabrać dziecko do dentysty. Rozważ te trzeźwe statystyki:

  • Przeciętne dziecko w Ameryce ma przynajmniej jeden próchniejący ząb.
  • Prawie połowa dzieci w USA ma co najmniej jeden ubytek - a około 20% młodzieży z Kalifornii ma do 7 ubytków!
  • Około 20% dzieci nie odwiedziło dentysty w ciągu ostatniego roku.
  • Problemy zdrowotne związane z zębami są odpowiedzialne za miliony opuszczonych godzin szkolnych każdego roku.

Wyraźnie widać, że jest praca do zrobienia w zakresie poprawy zdrowia jamy ustnej u dzieci w USA. Co jest naprawdę alarmujące to fakt, że złe nawyki stomatologiczne jako dzieci są główną przyczyną ubytków, próchnicy zębów, zapalenia dziąseł i innych problemów zdrowotnych u dorosłych. Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), prawie jedna trzecia dorosłych ma nieleczone ubytki - innymi słowy, nie są oni nawet świadomi, że mają je w pierwszej kolejności. Podobnie jak dzieci, dorośli muszą regularnie odwiedzać dentystę.

Kiedy zabrać dziecko do dentysty - pierwsze wizyty, częstotliwość i inne kwestie

Pierwsza wizyta dziecka powinna odbyć się, gdy pojawi się pierwszy ząb. Jeśli w ciągu pierwszych 12 miesięcy życia dziecka nie pojawią się żadne zęby, umów się na wizytę wkrótce po jego pierwszych urodzinach.

Jeśli chodzi o częstotliwość, większość specjalistów stomatologów - w tym The Super Dentists - zaleca, aby dzieci odwiedzały dentystę co najmniej dwa razy w roku. Dwa wyjścia do dentysty w ciągu roku pomagają zapewnić:

  • Zęby są prawidłowo ustawione.
  • Drobne kwestie nie stają się poważnymi problemami zdrowotnymi jamy ustnej.
  • Zęby są chronione przed ubytkami i próchnicą.
  • Z dentystą nawiązuje się znajomość i zaufanie - jest to bardzo ważne dla małych dzieci.

Odwiedź The Super Dentists już dziś - jesteśmy #1 Pediatric Dental Network w San Diego!

The Super Dentists nadal wymyśla i przekształca dziecięcą opiekę stomatologiczną. Rethink "tradycyjne" wycieczki do dentystów z naszych całkowicie unikalnych doświadczeń dentystycznych!

Z garstką biur w San Diego i okolicach, zrobiliśmy to łatwo połączyć się z naszym zespołem dziecięcych konsultantów stomatologicznych. Dziękujemy za odwiedzenie Super Dentists - czekamy na spotkanie z Tobą i Twoim dzieckiem już wkrótce!

Jak często moje dziecko powinno odwiedzać dentystę? was last modified: Grudzień 10th, 2019 przez. Super Dentyści