Współzałożycielka The Super Dentists, dr Kami Hoss, twierdzi, że "rutynowa opieka stomatologiczna" może temu zapobiec.

Chrissy Teigen ma za sobą kilka dni pełnych wrażeń - i potencjalnie bolesnych.

Najpierw autorka książki kucharskiej "została zbesztana" za zbyt częste fotografowanie na Instagramie próby do uroczystości inauguracji prezydenta USA, na której wystąpił jej mąż John Legend.

Następnie, zaraz po uroczystości inauguracyjnej w środę, Teigen powiedziała, że straciła ząb podczas przekąszania owocowego rulonu.

Teigen podzieliła się tą dentystyczną męką ze swoimi zwolennikami w mediach społecznościowych. Zamieściła filmik, na którym słychać, jak mówi: "Właśnie straciłam ząb w bułce z owocami".

Technicznie rzecz biorąc, Teigen później wyjaśniła, że straciła czapeczkę, znaną również jako korona dentystyczna, która jest nakładką w kształcie zęba umieszczaną na zęby, które mogły ulec uszkodzeniu z biegiem czasu lub w wyniku jakiegoś urazu.

Mimo to Teigen dodała, że "kochała go tak, jakby był prawdziwym zębem" w kolejnym tweecie. W każdym razie - ała.

Ekspert twierdzi, że łatwo można uniknąć tej wpadki z zębem Teigen

Insider rozmawiał z ortodontą, który powiedział, że w rzeczywistości jest to dość łatwe, aby zapobiec wypadnięciu korony następnym razem, gdy będziesz cieszyć się lepką przekąską.

"Ludzie powinni dbać o swoją higienę jamy ustnej, w tym odbywać rutynowe wizyty u dentysty, aby można było natychmiast zareagować na wszelkie wczesne oznaki poluzowania się korony" - powiedziała Insiderowi dr Kami Hoss, ortodonta z Kalifornii.

Hoss dodał, że ponieważ nagranie jest niewyraźne, nie jest w stanie stwierdzić, czy Teigen straciła koronę tymczasową czy stałą. Jego zdaniem takie wypadnięcie stałej korony jest "dość rzadkie", ale nie niemożliwe.

Według Hossa korona stała może potencjalnie wypaść podczas jedzenia, co zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jak mocno korona była osadzona na początku, od jej wieku, stanu, materiału łączącego użytego do jej osadzenia i oczywiście od tego, jak lepki jest pokarm.

"Jeśli korona została prawidłowo założona i jest w dobrym stanie, to jest mało prawdopodobne, aby odkleiła się od typowych lepkich pokarmów, takich jak bułki" - mówi w rozmowie z serwisem Insider.

Jeśli Twoja korona odpadnie, tak jak w przypadku Teigen, nie próbuj majsterkowania - od razu oddaj ją w ręce specjalisty
"Zasadniczo należy unikać majsterkowania w celu ponownego przyklejenia korony. Widziałem ludzi, którzy używali superkleju do przyklejania koron" - powiedział Hoss.

Dodał, że super glue jest toksyczny i może być źródłem problemów dla dentysty, który będzie musiał na stałe naprawić koronę.

Hoss radzi, by po zdjęciu korony udać się do dentysty wkrótce po tym, jak się ona odklei, aby uniknąć ubytków i upewnić się, że zęby wokół utraconej korony są prawidłowo ustawione.

Fani Teigen próbowali ją pocieszyć i okazać solidarność
13,6 miliona obserwatorów Teigen na Twitterze współczuło jej wypadniętej koronie i solidaryzowało się z nią, publikując podobne anegdoty.

Jedna z osób powiedziała, że straciła koronę przez ziarnko popcornu.
-Katie Clifford (@replikate) 21 stycznia 2021 r.

Meteorolog Kimi Evans powiedziała, że straciła swój przez gryzak imbirowy.

-Kimi Evans (@kimievansmedia) 21 stycznia 2021 r.

Jeden z naśladowców po prostu zaoferował odrobinę humoru w postaci kalamburu o stomatologii.

-Shannon S. (@MizShannonS) 21 stycznia 2021 r.

Nie jest jasne, czy Teigen wróciła już do dentysty, jak sugeruje Hoss, ale w swoim tweecie po południu poinformowała, że jej rodzina wróciła do domu w Los Angeles.

Ten artykuł autorstwa Debanjali Bose

został pierwotnie opublikowany na Insider.com 21 stycznia.

InsiderI Chrissy Teigen straciła ząb jedząc owocowy roll-up was last modified: Styczeń 22nd, 2021 by Superdentyści