Zaktualizowano: 1/24/2019

Czy wiesz, że możesz wiele powiedzieć o osobie na podstawie jej zębów? Na przykład kształt niektórych zębów może wskazywać, czy jesteś młody czy stary (centralne siekacze), lub czy jesteś mężczyzną czy kobietą (boczne siekacze). Całkiem zgrabne, prawda?

Pamiętaj: siekacze to 4 przednie zęby w górnym i dolnym rzędzie, a kły to zęby znajdujące się bezpośrednio za nimi - najbardziej rozpoznawalne dzięki swojemu spiczastemu kształtowi.

Oprócz kształtu, inne cechy Twoich zębów mogą wskazywać na to, jaką masz osobowość. Pamiętaj, że żadna z nich nie jest dokładnie sprecyzowana, ale może dać Ci ogólną interpretację.

Poniżej znajduje się lista pewnych cech, które Twoje nawyki dentystyczne / makijaż genetyczny może wskazywać na Ciebie:

1. Pasywność

Jeśli jesteś kimś, kto ma dość laissez faire temperament, może być scharakteryzowany przez spłaszczone kły z zaokrąglonymi końcówkami. Niektóre nawyki, na które należy uważać, to bezmyślne chrupanie, żucie lodu lub picie niepotrzebnych ilości napojów gazowanych - oba te zachowania to dobre nawyki, które należy ograniczyć, aby zachować zdrowie zębów.

2. Łatwość wpadania w niepokój

Osoba łatwo wpadająca w niepokój może być kimś, kto ma drobne zęby. Ludzie tacy być może mieliby skłonność do obgryzania paznokci lub zgrzytania zębami. Pamiętaj, że nawyki takie jak te mają wysoki potencjał do uszkodzenia zębów!

3. Silny lub agresywny

Osoba, która ma tendencję do agresji może mieć bardziej spiczaste i wydatne kły, które wystają dłużej niż boczne siekacze. Taka osoba miałaby nawyki dentystyczne, takie jak szlifowanie zębów lub zbyt mocne szczotkowanie. Te nawyki są szkodliwe, ponieważ mogą prowadzić do większych problemów stomatologicznych, które będą kosztować duże pieniądze, aby naprawić.

4. Imprezowe zwierzę

Jeśli kiedykolwiek zostałeś nazwany "imprezowym zwierzakiem", możesz być prawdopodobnie skategoryzowany przez nawyki takie jak: kolczyki w ustach, palenie i picie napojów gazowanych. Jeśli nie postępuje się z nimi ostrożnie, mogą wystąpić infekcje lub zęby mogą stać się przebarwione. Łatwym sposobem na zapewnienie, że tak się nie stanie, jest po prostu utrzymywanie zdrowych nawyków w jamie ustnej (codzienne szczotkowanie, nitkowanie i używanie płynu do płukania ust).

5. Konkurencyjność

Konkurencyjność może charakteryzować się takimi nawykami jak zgrzytanie zębami, zaciskanie szczęki lub - w przypadku sportu - gra bez ochraniacza na zęby i żucie lodu. Jeśli masz skłonność do rywalizacji, postaraj się być świadomym, czy masz któryś z tych nawyków i ogranicz je.

Dowiedz się więcej o swoim profilu/osobowości zębów

Pomocne porady stomatologiczne dotyczące zgrzytania zębami i przebarwień zębów

O zgrzytaniu zębami. . .

Zgrzytanie zębami może być wynikiem niespokojnego, zestresowanego lub pospiesznego trybu życia. Może być również oznaką nadmiernego palenia papierosów, spożywania kofeiny lub alkoholu.

O przebarwionych zębach . .

Wygląd białych zębów może sprawić, że staniesz się bardziej atrakcyjny - młodszy, atrakcyjny, zdolny do zatrudnienia itp. Wiele różnych pokarmów i napojów może zabarwić zęby, takich jak kawa, herbata, wino, napoje gazowane, słodycze i jagody. Sposoby na zapobieganie przebarwieniom po jedzeniu lub piciu tych rzeczy to:

    Przepłukać usta wodą po spożyciu pokarmu/napoju. Szczotkuj zęby 30-60 minut po spożyciu pokarmu/napoju (zbyt wczesne szczotkowanie może zniszczyć szkliwo zębów) Używaj słomki.

Czy to nie interesujące, że możesz tak wiele powiedzieć o swoim profilu zębów? Higiena Twoich zębów jest ważna, ponieważ jest to w pewnym sensie pierwsze wrażenie. Jeśli masz białe, zdrowe zęby, dana osoba może być bardziej skłonna do rozmowy z Tobą. Pomyśl o działaniach, które możesz podjąć, aby ograniczyć złe nawyki i wyrobić sobie lepsze, które będą chronić Twoje zęby.

Które z powyższych cech są charakterystyczne dla Twojego profilu zębów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!