Wiele osób ma do czynienia z lękiem: rodzice, nauczyciele, dyrektorzy generalni. Niepokój związany z wizytą u dentysty nie jest niczym niezwykłym wśród wielu pacjentów. Właśnie dlatego, około dziesięć lat temu, niektórzy dentyści wymyślili nową, szaloną modę: Dental Spa - innowacyjne miejsce, które było częścią gabinetu dentystycznego, częścią spa. Celem tego dziwacznego połączenia była pomoc zdenerwowanym klientom w zrelaksowaniu się podczas pracy nad zębami. I tu jest jeszcze bardziej szalona rzecz: to działało! W rzeczywistości, spa stomatologiczne stają się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat.

I choć nie musisz koniecznie "zapisywać się" do dentystycznego spa, jak sugeruje tytuł naszego artykułu, po usłyszeniu więcej na ten temat będziesz chciał!

Więc, co to jest Dental Spa, tak czy inaczej?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest to po części gabinet stomatologiczny, po części spa - i w zależności od tego, do którego się udasz, może to oznaczać różne rzeczy. Atuty części "spa" mogą się różnić od masaży po rozrywkę telewizyjną. Ogólnym celem jest zmniejszenie poziomu stresu u zaniepokojonego klienta. Niektóre z tych biur są nawet zorganizowane jak prawdziwe spa - ze słabym oświetleniem i wygodnymi siedzeniami.

Inne korzyści z gabinetów spa...

Oprócz komfortu samego spa, dentyści potwierdzili, że jest to bezpieczniejsza metoda leczenia stomatologicznego. Ponieważ pacjenci są zrelaksowani, ułatwia to pracę stomatologa - z mniejszym ryzykiem urazów u klienta. Metoda ta jest również świetną alternatywą dla kogoś, kto ma fobię przed bólem. Pójście do dentystycznego spa pomaga oderwać myśli od tego, co właściwie robi dentysta, pozwalając na łatwiejszą, gładszą i w sumie mniej stresującą wizytę.

Gdzie znajdują się gabinety spa?

Odkąd powstało spa stomatologiczne, jego popularność wzrosła. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie spa stomatologicznego w pobliżu jest Google. Wystarczy wpisać "dental spa" i swój stan/miasto/ lub kod pocztowy i voila!

Choć na początku pomysł ten może wydawać się ekstremalny, spa stomatologiczne udowodniło swoją wartość na przestrzeni lat. Jeśli zmagasz się z niepokojem lub stresem związanym z jakimkolwiek aspektem wizyt u dentysty, skorzystaj z usług spa stomatologicznego. To może być Twoja nowa ulubiona rzecz.

Jakimi sposobami próbujesz się odstresować przed wizytą u dentysty?