Czego należy się spodziewać podczas przeglądu stomatologicznego u dziecka

Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne zaleca, aby każdy, kto ma zęby, co sześć miesięcy poddawał się kompleksowemu badaniu stomatologicznemu. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które mają miękkie zęby mleczne, mogące szybko ulegać próchnicy. W niektórych przypadkach Twój Super Dentysta zaleci częstsze wizyty, w zależności od potrzeb Twojego dziecka. Ponieważ dzieci rosną, dentysta może zalecić wizyty u stomatologa co trzy miesiące. Dzieciom z problemami z zębami lub jamą ustną może nawet zalecić częstsze wizyty. Najczęściej jednak wizyty stomatologiczne odbywają się co trzy do sześciu miesięcy. Aby uniknąć w przyszłości kosztownych zabiegów stomatologicznych u dzieci, The Super Dentists będzie monitorować postępy dziecka i pomoże utrzymać zdrowe zęby, dziąsła i kości. Mimo że zęby stałe są mocniejsze, nadal są podatne na powstawanie ubytków. Badania stomatologiczne wykonywane dwa razy w roku pozwolą wychwycić problemy z zębami, zanim staną się problemami.

Badanie stomatologiczne u dzieci obejmuje sprawdzenie zębów, dziąseł, jamy ustnej, twarzy i szyi pod kątem ewentualnych zmian lub problemów. Super Dentyści wierzą, że rutynowa dziecięca opieka stomatologiczna buduje pełną zaufania relację z dziećmi, dzięki czemu nigdy nie będą się one bały dentysty. Podczas przeglądu stomatologicznego zęby zostaną wyczyszczone i wypolerowane. Oprócz czyszczenia i polerowania zębów, Super Dentyści określą, czy konieczne jest wykonanie zdjęć rentgenowskich i czy zalecane są inne zabiegi stomatologiczne. Dzieci w każdym wieku otrzymają również porady dotyczące diety i higieny jamy ustnej. Odświeżenie wiedzy na temat szczotkowania i nitkowania zębów jest zawsze przydatne, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, aby wyrobić w nich zdrowe nawyki.

Twój dentysta dziecięcy może zalecić leczenie i zabiegi, które pozwolą utrzymać zdrowe zęby Twoich dzieci. Środki zapobiegawcze i wczesne leczenie mogą skrócić czas i zmniejszyć koszty zabiegów kosmetycznych w przyszłości. Na przestrzeni lat opieka stomatologiczna uległa znacznej poprawie. Dzięki nowym metodom leczenia bólu i wygodniejszym instrumentom stomatologicznym kontrole dentystyczne mogą być przyjemnym doświadczeniem.

Jak można się przygotować do przeglądu stomatologicznego u dziecka?

Wizyta u dentysty może być stresującym doświadczeniem zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zarówno Ty, jak i Twoje dziecko mogli przygotować się do przeglądu stomatologicznego, np:

  • Naucz swoje dziecko, jak postępować z dentystą: Dzieci mogą się bać, gdy po raz pierwszy odwiedzają dentystę dziecięcego. Jednak rodzice, którzy uczą swoje dzieci o stomatologu dziecięcym, mogą sprawić, że pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego będzie dla nich przyjemnym doświadczeniem.
  • Sprawdź zakres ubezpieczenia: Zapoznaj się z zakresem ubezpieczenia, aby dowiedzieć się, co dokładnie oferuje Twój plan ubezpieczeniowy. Powinieneś również zaplanować zabranie karty ubezpieczeniowej na wizytę u stomatologa dziecięcego swojego dziecka.
  • Zrób listę pytań: Jeśli nie masz pewności, jak najlepiej zadbać o zdrowie zębów swojego dziecka, nie musisz się stresować. Tworząc listę pytań na wizytę u stomatologa dziecięcego, możesz zdobyć wiedzę, której potrzebujesz, aby pomóc swojemu synowi lub córce zachować piękny uśmiech. Pamiętaj też, że nie ma czegoś takiego jak "złe" pytanie do stomatologa dziecięcego.

W klinice The Super Dentists wykonujemy kompleksowe badanie stomatologiczne dzieci w ramach przeglądu stomatologicznego dzieci lub przeglądów stomatologicznych dla maluchów. Badanie to pozwala nam zidentyfikować wszelkie problemy zdrowotne związane z uzębieniem dziecięcym i podjąć niezbędne kroki w celu ich wyeliminowania, zanim się nasilą.

Ponadto uczymy naszych pacjentów wszystkiego, co powinni wiedzieć o dziecięcej opiece stomatologicznej. Nasze dogłębne podejście do dziecięcej opieki stomatologicznej zapewnia pacjentom uzyskanie informacji i wsparcia, którego potrzebują, aby dbać o swoje zęby.

Już dziś umów się na wizytę kontrolną u stomatologa dziecięcego w The Super Dentists

The Super Dentists oferuje wygodne przeglądy stomatologiczne dla dzieci i młodzieży na terenie całego San Diego. Aby umówić się na przegląd stomatologiczny z The Super Dentists, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 1 (855) GO SUPER.

Badaniastomatologiczne u dzieci was last modified: Lipiec 23, 2018 by tinyfrogsupport