7 NAJDROŻSZYCH BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ LUDZI KIEDY ZOSTAJĄ 'BRACES' & JAK ZMAKSYMALIZOWAĆ SWOJĄ INWESTYCJĘ!

Udane leczenie ortodontyczne może zmienić całe życie. Dzieci lub dorośli, którzy uważają, że ich zęby są nieatrakcyjne, mogą nie mieć pewności siebie i unikać uśmiechania się, śmiechu i rozmowy. Dzieci mogą również obawiać się, że dręczyciele będą wyśmiewać się z ich zębów. Badanie American Dental Association wykazało, że "uśmiech" plasuje się jako #1 fizyczna cecha, którą nastolatki I dorośli są zaniepokojeni. Wiceliderem jest 'waga', która niepokoi tylko połowę ludzi. Będąc strapiony o nieapetycznych zębów może mieć wpływ na osobę życia społecznego, miłości i kariery - ale nie ma powodu, aby cierpieć z nieatrakcyjnym uśmiechem. Wykwalifikowany ortodonta może stworzyć piękny uśmiech z aparatem ortodontycznym. Istnieją jednak kosztowne pułapki, których należy unikać podczas uzyskiwania aparatów ortodontycznych:

1. Wybieranie najtańszego leczenia

  • Jest takie powiedzenie: "dostajesz to, za co płacisz". Dobrze jest się rozejrzeć, ale koszty nie powinny być czynnikiem decydującym. Jeśli praca jest wykonywana słabo, aparat ortodontyczny może skończyć się kosztem. Zapytaj również o wszelkie oddzielne opłaty, aby nie być zaskoczonym przez całkowity koszt. Wreszcie, rozważ koszty w porównaniu z przystępnością; zazwyczaj najlepsza opcja leczenia może być przystępna w zależności od opcji płatności, które zapewnia Twój ortodonta.

2. Pójście do dentysty ogólnego/rodzinnego zamiast ortodonty

  • To może wydawać się wygodne, ale pomyśl o tym, nie poszedłbyś do swojego lekarza ogólnego na operację serca. Stomatolodzy ogólni otrzymują niewiele do żadnego wykształcenia na temat ortodoncji w szkole dentystycznej. Ortodonci są zobowiązani do udziału w dwu- lub trzyletnim programie rezydencji oprócz szkoły stomatologicznej. Są oni specjalistami. Udanie się do wykwalifikowanego i doświadczonego ortodonty w pierwszym miejscu oznacza, że nie będziesz musiał szukać specjalisty, aby fiksować błąd popełniony przez niewykwalifikowanego dentystę.

3. Myślenie, że aparaty ortodontyczne służą tylko do prostowania zębów

  • Jeśli zostanie wykonany prawidłowo, oprócz prostowania zębów, ortodoncja może radykalnie poprawić rysy twarzy, w tym podbródek, linię szczęki, nos, profil twarzy i pełnię ust. Twój ortodonta może wpłynąć na to, jak ty lub twoje dziecko skończycie wyglądać przez resztę życia. Oprócz estetyki, ortodoncja może fiksować zły zgryz i złagodzić ból i dyskomfort z TMJ. Ortodoncja może również poprawić drogi oddechowe i zmniejszyć bezdech senny.

4. Założenie "tradycyjnego" aparatu ortodontycznego

  • Tradycyjne aparaty ortodontyczne zazwyczaj wymagają lat, aby fiksować zęby, podczas gdy nowe technologie aparatów mogą zająć tylko miesiące. Z tradycyjnym aparatem wiąże się więcej wizyt u ortodonty (więcej opuszczonej pracy i/lub szkoły), większy dyskomfort i nie jest on estetyczny. Istnieje również większe ryzyko przebarwienia zębów na stałe. Ponieważ w tradycyjnym aparacie trudno jest utrzymać zęby w czystości, może to prowadzić do dodatkowych kosztów stomatologicznych w późniejszym czasie. Dowiedz się więcej o rodzajach aparatów ortodontycznych dzięki naszej tabeli porównawczej aparatów na stronie The Super Dentists.

5. Uzyskanie innych przestarzałych aparatów ortodontycznych

  • Oprócz aparatów ortodontycznych, ortodonci wykorzystują wiele innych urządzeń do leczenia pacjentów. Zastosowanie najnowszych technologii nie tylko pomoże uniknąć kompromisowego wyniku, ale także zapewni, że leczenie będzie szybsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, więc upewnij się, że Twój ortodonta używa najnowszych systemów.

6. Przegapienie "okna możliwości" dla uzyskania najlepszych wyników

  • W przypadku dzieci istnieje zazwyczaj bardzo określony przedział wiekowy, w którym ortodonta może uzyskać najlepsze wyniki i zminimalizować ryzyko uszkodzenia zębów, ekstrakcji lub operacji. W przypadku dorosłych, jeśli wstępna diagnoza i odpowiednie leczenie nie są prawidłowe, pacjent może stracić szansę na uzyskanie idealnego uśmiechu na zawsze.

7. Myślenie, że wszyscy ortodonci są tacy sami

  • Jeśli wszyscy ortodonci mają stopień ortodontyczny, to wszyscy są tacy sami, prawda? Nieprawda!!! Różnica w jakości pracy, zdolnościach artystycznych, wykształceniu i dostępnych technologiach może być niezwykła. Ortodonci wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie i talent, aby stworzyć piękny uśmiech.
  • Wykwalifikowany super ortodonta zapewni, że Twój uśmiech jest piękny i zdrowy
7 Costliest Mistakes People Make When Getting Braces & How To Maximize Your Investment! was last modified: Marzec 7th, 2017 przez The Super Dentists